Türkiye Pakistan’a Enerji Yatırımı Yaptı

0

Türkiye’nin enerji Grubu lideri Zorlu Enerji Grubu Pakistan’a 200 megavatlık güneş enerjisi santralinin kurulması için yeni bir anlaşmaya imza attıklarını açıkladı. 

Türkiye firmaları tarafından dış ülkelere açılmak ve büyümek için gerçekleştirilen çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Bunun ardından Zorlu Enerji Grubu tarafından yeni bir çalışmanın imzalanması sonucunda Pakistan’a enerji yatırımının yapıldığı açıklandı. Bölgenin en büyük eyaleti olan Pencap’ta hükümet ile ortak bir çalışmanın yürütüldüğü açıklandı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen tören sonrasında imzaların atıldığı ve Pencap hükümeti ile Zorlu Enerji Grubu arasında güneş enerjisi santralinin kurulması için yeni bir anlaşmanın sağlanmasına karar verildi. 

Güneş parkı adı altında yapılan çalışmalar sonrasında bölgede kurulacak olan güneş enerjisi santralinin 200 megavat boyutunda olmasına karar verildi. Bölge şerifi tarafından konu hakkında çeşitli açıklamalar yapıldı. Türk şirketi tarafından yapılan yatırımın kendileri içinde karşı taraf içinde oldukça olumlu bir şekilde geçmesinin beklendiğine vurgu yaparken bunun ardından  Türk şirketinin çalışmaları sırasında her türlü kolaylığın sağlanması için çaba gösterileceği de özellikle belirtildi. İki ülke arasındaki imzalanan anlaşmaların  ekonomik ilişkilerin gelişmesi ve ekonomik kalkınmanın sağlanması için önemli bir adım olduğu ifade edildi. 

Projenin yapımına başlanırken ne zaman tamamlanıp hayata geçirileceği merak konusu haline gelmişti. Bu konu hakkında yetkililer tarafından açıklama geldi. Yapılan açıklama sonrasında yapımına başlanan projenin yıl sonuna kadar tamamlanmasının beklenildiği öğrenildi. Geçtiğimiz aylarda yeni bir projenin daha yapımına başlanmıştı. 100 megavatlık bir enerji santrali kurulması açısından başlatılan çalışmanında Haziran ayında tamamlanması bekleniyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın