Ana SayfaEkonomiTürkiye Pakistan'a Enerji Yatırımı Yaptı

Türkiye Pakistan’a Enerji Yatırımı Yaptı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’nin enerji Grubu lideri Zorlu Enerji Grubu Pakistan’a 200 megavatlık güneş enerjisi santralinin kurulması için yeni bir anlaşmaya imza attıklarını açıkladı. 

Türkiye firmaları tarafından dış ülkelere açılmak ve büyümek için gerçekleştirilen çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Bunun ardından Zorlu Enerji Grubu tarafından yeni bir çalışmanın imzalanması sonucunda Pakistan’a enerji yatırımının yapıldığı açıklandı. Bölgenin en büyük eyaleti olan Pencap’ta hükümet ile ortak bir çalışmanın yürütüldüğü açıklandı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen tören sonrasında imzaların atıldığı ve Pencap hükümeti ile Zorlu Enerji Grubu arasında güneş enerjisi santralinin kurulması için yeni bir anlaşmanın sağlanmasına karar verildi. 

Güneş parkı adı altında yapılan çalışmalar sonrasında bölgede kurulacak olan güneş enerjisi santralinin 200 megavat boyutunda olmasına karar verildi. Bölge şerifi tarafından konu hakkında çeşitli açıklamalar yapıldı. Türk şirketi tarafından yapılan yatırımın kendileri içinde karşı taraf içinde oldukça olumlu bir şekilde geçmesinin beklendiğine vurgu yaparken bunun ardından  Türk şirketinin çalışmaları sırasında her türlü kolaylığın sağlanması için çaba gösterileceği de özellikle belirtildi. İki ülke arasındaki imzalanan anlaşmaların  ekonomik ilişkilerin gelişmesi ve ekonomik kalkınmanın sağlanması için önemli bir adım olduğu ifade edildi. 

Projenin yapımına başlanırken ne zaman tamamlanıp hayata geçirileceği merak konusu haline gelmişti. Bu konu hakkında yetkililer tarafından açıklama geldi. Yapılan açıklama sonrasında yapımına başlanan projenin yıl sonuna kadar tamamlanmasının beklenildiği öğrenildi. Geçtiğimiz aylarda yeni bir projenin daha yapımına başlanmıştı. 100 megavatlık bir enerji santrali kurulması açısından başlatılan çalışmanında Haziran ayında tamamlanması bekleniyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...