Asgari Ücretlinin SGK Primi Devletten!

Asgari Ücretlinin SGK Primi Devletten!

İş dünyası artı istihdam yarışına girdi. İstihdam seferberliği emin adımlarla hedefine ilerliyor.İş dünyası Artı İstihdam Programının açıklanmasıyla canlandı. Birçok firma ve şirket artı istihdam çalışmalarına başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısı sonrasında iş adamları Cumhurbaşkanına olumlu yanıt verdi. Firmalar yeni personel alımlarını gerçekleştirmek adına ilanları yayınlamaya başladı. Bu da binlerce işsize umut kapısı oldu.

TOBB Ekonomi Şurası sırasında yaptığı konuşmada istihdam seferberliğine start veren Cumhurbaşkanına destekler artarak devam ediyor. En az iki milyon vatandaşın istihdam edilmesi öngörülen program kapsamındaki uygulamalar iş dünyası tarafından olumlu karşılandı. Artı İstihdam Programı çerçevesinde yeni istihdam edilecek personelin maaşının yarısının bir yıl süre ile devlet tarafından ödeneceği açıklanmıştı. Bu imkan yanında program kapsamında personel alımı yapan işletmelere sosyal güvenlik primlerinde ve vergi ödemelerinde farklı kolaylıklarda sağlanacak.

Yapılan araştırmalara göre Artı İstihdam Programına iş dünyasının her çevresinden katılım oldu. Küçük işletmelerden büyük ölçekli şirketlere kadar ardı ardına yeni personel alım ilanları verilmeye başlandı. Artı bir istihdam olarak uygulanması düşünülen programda oran, ülke genelindeki toplam istihdamın yüzde beşini kapsayacak oranlara kadar yükseldi.

Artı İstihdam Programı kapsamında devlet tarafından verilecek destekler ise şöyle kaydedildi.

Asgari ücretlinin sosyal güvenlik primi, vergisi ve işsizlik fonuna ödemesi devlet tarafından ödenecek. Bu kalemlerin işverene toplam maliyeti 773 lira! Bu ödeme miktarı toplamdan çıkarıldığında, işveren çalışanına sadece asgari ücret ödemesi yapmış olacak. bir yıllık süreyi kapsayacak bu teşvik yanında, işsiz yeni mezun gençleri, iş hayatına yeni katılan kadınları ve eski hükümlüleri istihdam eden işverene başka desteklerde verilecek. artı istihdam artı istihdam programı asgari ünretlinin primi devletten devlet teşvikleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?