Benzine 6-7 Kuruşluk İndirim Kapıda!

0

Benzinin litre fiyatına arka arkaya gelen zamlar sonrasında, benzinin satış fiyatı 5 lirayı aştı. Ama bu defa benzine zam değil indirim haberi geldi. Benzine indirim kapıda!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası yetkilerinden edinilen bilgilere göre bu gece yarısı itibariyle benzinin litresine indirim uygulanacağı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre litre başına 6 ile 7 kuruşluk indirim söz konusu olacak.

ARAÇ SAHİPLERİNİ SEVİNDİRDİ

Araç sahiplerinin yüzünü güldürecek benzin indiriminin 6 ile 7 kuruş arasında uygulanacağı öğrenildi. Benzinin litre fiyatı kentlerde farklılık gösterirken özellikle büyük kentlerde yaşayan araç sahipleri indirim haberine kilitlendi. İstanbul’da, İzmir’de ve Ankara’da indirimin pompa fiyatlarının hemen yansıtılacağı öğrenildi.

İSTANBUL’DA BENZİNİN LİTRE FİYATI NE KADAR OLACAK?

Peki, indirim ardından İstanbul’da benzinin litre fiyatı ne kadar olacak? İstanbul genelinde benzinin litre fiyatı ortalama 5 lira 38 kuruş üzerinden satışa sunuluyor. Son indirimle bu fiyatın 5 lira 31 kuruş olması bekleniyor.

ANKARALI ARAÇ SAHİPLERİ İNDİRİMİ BEKLİYOR

Başkentte benzinin litre satış fiyatı ise ortalama 5 lira 43 kuruş gibi bir seviyede seyrediyor. İndirim sonrasında Ankara’da beklenen fiyat 5 lira 35 kuruş olarak tahmin ediliyor.

İZMİRLİ SÜRÜCÜLERİN GÖZÜ BENZİN POMPA SATIŞ FİYATINA ÇEVRİLDİ

Egenin incisi İzmir’de benzinin litre satış fiyatıysa ortalama olarak 5 lira 41 kuruş olarak işlem görüyor. İndirimle birlikte pompaların 5 lira 34 kuruşa inmesi ön görülüyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın