Bankacıyım.Net

MKEK Özelleşiyor mu Sorusuna Savunma Bakanından Net Yanıt!

MKEK Özelleşiyor mu Sorusuna Savunma Bakanından Net Yanıt!

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu özelleştiriliyor mu sorusuna yanıt veren Milli Savunma Bakanı, “Özelleştirme değil, yapılandırma söz konusu” dedi.

Milli Savunma Bakanlığının sorumluluğu altında bulunan Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu savunma sanayisinin üretimi adına büyük önem taşıyor.

Milli Savunma Bakanı Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun özelleştirilmesine dair ortaya atılan iddialara cevap verdi. MKEK’nun özelleştirme kapsamında olmadığını belirten Fikri Işık, Kuruma yönelik yapılandırmanın söz konusu olduğunu açıkladı.

YENİDEN YAPILANDIRMA SÜRECİ BAŞLAYACAK

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık açıklamasında kurumun önemine değindi. Özellikle savunma sanayisi alanında Türkiye’nin en önemli kurumları arasında yer alan MKEK’in hantal yapısında düzenleneceğini açıklayan Işık, Kurumun yeniden yapılandırma sonrasında daha sağlıklı bir konuma yükseleceğine işaret etti.

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu savunma sanayisinin en önemli üreticisi olarak hem Türkiye hem de bölge ülkeleri için büyük öneme sahip bir kurum olarak dikkat çekiyor.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık açıklamasında şunları ifade etti. “MKEK zamanla hantal bir yapıya sahip oldu. Bu büyüme savunma sanayisine büyük artılar kazandırmadı. Tespitlerimiz yapının olması gerektiğinden büyük olduğu yönünde. Kurumun daha sağlıklı bir yapıya kavuşması için çalışmalar yapacak ve sağlam bir yapı ile daha fazla çıktı elde edeceğiz. Bu noktada MKEK’in özelleştirme kapsamına alınması gibi bir durum şimdilik söz konusu değil. Yapılandırma sürecini ise kurum bünyesinde çalışmakta olan personel ve sendikalarla görüşüyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı.

Fikri Işık’ın bu açıklamasından hedeflerinin Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nu güçlendirmek olduğu anlaşılırken, Kurum özelleşiyor diyenlere de en net yanıt verilmiş oldu. 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin