Otogaz Fiyatlarına İndirim Yolda

Yapılan son açıklamalara göre otogaz fiyatlarında indirim yapılmasına karar verildi. 

Bir süredir benzin ve otogaz fiyatlarında gerçekleşen artışların üzerine araç sahiplerinin bu durumdan olumsuz etkilendiği açıklanmıştı. Konu hakkında araç sahiplerinin her geçen gün gelişe artışlar sonrasında trafiğe çıkmakta zorlandıkları ve bütçelerinin bu anlamda zorlanmasının üzerine konu hakkındaki şikayetlerini yetkili birimlere ilettikleri ortaya çıkmıştı. 

Son dönemlerde piyasaların oldukça hareketli olmasından dolayı bu tür şikayetlerin gündeme geldiği öğrenildi. Benzin ve otogaz fiyatlarında küresel piyasaların etkisi sonucunda artan zamların yapıldığı belirtmişti. Benzine göre daha uygun fiyatlı olmasından dolayı otogaz kullanımının her geçen gün biraz daha arttığı öğrenildi. Bunun üzerine Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından konu hakkında merakla beklenen bir açıklama yapıldı. 

Uzu süredir araç sahipleri tarafından otogazda beklenen indirimin sonunda gerçekleştirilebileceği müjdesi verildi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından yapılan son açıklamaların ardından 14 Şubat tarihinden itibaren geçerli olmak üzere otagaz fiyatlarında bir indirime gidilebileceği belirlendi. Bunun üzerine 4 kuruşluk bir indirimin yapılması planlanıyor. Otogaz fiyatlarında indirimi yapılacağının açıklanmasının ardından benzin ve motorin kullanan araç sahiplerinin de heyecanlandığı ancak beklenildiği gibi bir değişikliğin yaşanmayacağı özellikle belirtildi. İndirimin sadece otogaz fiyatlar üzerinde gerçekleşmesi bekleniyor. İndirimin fiyatlara nasıl yansıyacağı merak konusu haline gelirken vatandaşlara bazı uyarılar yapıldı. Dağıtım şirketleri arasında yaşanan rekabetten dolayı farklı illerde ya da aynı ilin farklı bölgelerinde fiyatların değişiklik gösterebileceği özellikle belirtildi. Fiyatların değişiklik göstermesinden dolayı en uygun fiyatı bulmak için araç sahiplerine önerilerde bulunuldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.