Ana SayfaEkonomiTicaret Bakanından Esnaf Açıklaması Geldi

Ticaret Bakanından Esnaf Açıklaması Geldi
T

-

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’den esnaf ve sanatkarlar hakkında önemli açıklamalar geldi. 

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de gerçekleşen bir sosyal tesis açılışına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi yapmış olduğu açıklamalarda şehrin esnaflar ve sanatkarlar açısından ne kadar önemli bir bölge olduğunu vurguladı. Yapılan incelemeler ve değerlendirmeler sonrasında banka kredisi kullanmaya gerek kalmadan kendi ayaklarının üzerinde durmayı başaran, borçlanma oranlarının en düşük olduğu ve sürekli olarak gelişime ayak uydurabilecek, bu alanda gelişmiş bir şehir olduğu belirlendi. 

Bakan tarafından yapılan açıklamalarda sayılan özelliklerin bir şehrin gelişimi açısından ne kadar önemli olduğu vurgulandı. Özellikle devletin küçük esnaflara ve kooperatiflere yapmış olduğu yardımları asla eksik etmediği ve her geçen gün bu konuda biraz daha fazla çalışma yapıldığı ifade edildi. Bu konuda esnafa verilen desteğin asıl amacının büyümesi ve gelişmesine katkı sağlamak olduğu öğrenildi. Esnafın ülke ekonomisine olan katkıları ve desteği düşünüldüğü zaman devletinde bu konuyu desteklemek konusunda çalışmaları artırmayı planlandığını açıkladı. 

Yapılan desteklerde esnafların tüccar kategorisine yükselmesi için bazı çalışmaların yapıldığından bahseden bakan daha sonra devam eden destekler sonrasında küçük esnafların son nokta olarak sanayici haline getirilerek üretim yapmasının hedeflendiğini açıkladı. Bu sayede yapılacak olan üretimlerin artması ve kooperatiflerin giderek büyük bir hal almasının ülke ekonomisine de maddi anlamda büyük katkılarının olacağı özellikle belirtildi. Esnafın büyümesi ve maddi sıkıntıların üstesinden gelmesi için ilerleyen dönemlerde faizsiz krediye ulaşmaları için daha fazla imkan tanınması planlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol