Ana SayfaEkonomiTicaret Bakanından Esnaf Açıklaması Geldi

Ticaret Bakanından Esnaf Açıklaması Geldi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’den esnaf ve sanatkarlar hakkında önemli açıklamalar geldi. 

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de gerçekleşen bir sosyal tesis açılışına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi yapmış olduğu açıklamalarda şehrin esnaflar ve sanatkarlar açısından ne kadar önemli bir bölge olduğunu vurguladı. Yapılan incelemeler ve değerlendirmeler sonrasında banka kredisi kullanmaya gerek kalmadan kendi ayaklarının üzerinde durmayı başaran, borçlanma oranlarının en düşük olduğu ve sürekli olarak gelişime ayak uydurabilecek, bu alanda gelişmiş bir şehir olduğu belirlendi. 

Bakan tarafından yapılan açıklamalarda sayılan özelliklerin bir şehrin gelişimi açısından ne kadar önemli olduğu vurgulandı. Özellikle devletin küçük esnaflara ve kooperatiflere yapmış olduğu yardımları asla eksik etmediği ve her geçen gün bu konuda biraz daha fazla çalışma yapıldığı ifade edildi. Bu konuda esnafa verilen desteğin asıl amacının büyümesi ve gelişmesine katkı sağlamak olduğu öğrenildi. Esnafın ülke ekonomisine olan katkıları ve desteği düşünüldüğü zaman devletinde bu konuyu desteklemek konusunda çalışmaları artırmayı planlandığını açıkladı. 

Yapılan desteklerde esnafların tüccar kategorisine yükselmesi için bazı çalışmaların yapıldığından bahseden bakan daha sonra devam eden destekler sonrasında küçük esnafların son nokta olarak sanayici haline getirilerek üretim yapmasının hedeflendiğini açıkladı. Bu sayede yapılacak olan üretimlerin artması ve kooperatiflerin giderek büyük bir hal almasının ülke ekonomisine de maddi anlamda büyük katkılarının olacağı özellikle belirtildi. Esnafın büyümesi ve maddi sıkıntıların üstesinden gelmesi için ilerleyen dönemlerde faizsiz krediye ulaşmaları için daha fazla imkan tanınması planlanıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.