Ekonomi Dow Jones Tüm Zamanların Zirvesinde

Dow Jones Tüm Zamanların Zirvesinde

Son Güncelleme:

Küresel Piyasalarda ABD Hisseleri Yükseldi

ABD hisse senedi piyasalarında yükseliş devam ediyor. Çarşamba günü açıklanan ABD enflasyon verilerinin beklentilerin üstünde gelmesi ile ABD hisseleri haftanın üçüncü işlem gününde de yükseldi ve Dow Jones Endeksi rekor tazeledi. Açıklanan ABD enflasyon verilerinin FED’in Mart ayında faiz artırma olasılığını yükseltmesi ABD hisselerinin itici gücü oldu.

ABD hisse senedi piyasalarının yükselmesinde Sağlık, Tüketici Malları ve Tüketici Hizmetleri sektörlerindeki hisse senetlerinin yükselmesi etkili oldu.

ABD’nin en büyük 30 şirketinin hisse senetlerini kapsayan ve ABD hisse senedi piyasalarının önemli gösterge endeksleri arasında yer alan Dow Jones Endeksi güne yükselişle başlarken gün içerisinde en yüksek 20.620,45 puanı ve en düşük 20.496,03 puanı gördü. Gelen verilerin etkisi ile Dow Jones Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,52 artış ile 20.611,86 puanda tamamladı ve tüm zamanların zirvesine ulaştı.

ABD hisse senedi piyasalarının önemli gösterge endeksleri arasında yer alan ve ABD hisselerinin yüzde 75’ni kapsayan S&P 500 Endeksi güne yükselişle başlarken gün içerisinde aşırı dalgalanmalar yaşadı. S&P 500 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,50 artış ile 2.349,25 puanda tamamladı.

Çarşamba günü New York Borsası’nda 1837 hisse senedi değer kazanırken 1387 hisse senedi değer kaybetti ve 42 hisse senedi sabit kaldı. NASDAQ Borsası’nda ise 1561 hisse senedi değer kazanırken 937 hisse senedi düştü ve 126 adet hisse senedinin değerinde değişme olmadı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,155BeğenenlerBeğen
7,201TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler