Ana Sayfa Ekonomi 1 Aylık Masrafı 11,3 Milyon Dolar

1 Aylık Masrafı 11,3 Milyon Dolar

-

Seçimlerde aday olduğu günden beri gündemden düşmeyen Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı Donald Trump, ilk başlarda verdiği kararlar ile ülkesinin geleceği hakkında nasıl bir politika izleyeceği konusunda izlenirken bundan sonraki süreçte harcadığı paralar ile gündeme geleceğe benziyor. Ani çıkışları ve sert tavırları ile ülkeler arası diyalogları sertleştiren Trump, ülke genelinde protestolar ile karşılanırken gündemi mali durumu da oldukça meşgul ediyordu. Mal varlığı hakkında spekülatif haberler olan yeni başkan şimdilerde devlet bütçesinden harcadığı paralar ile gündemde yer alıyor. Başkanlık yaptığı süreçte Obama’nın yıllık harcadığı 12,1 milyon doları eleştiren ve bunun vergisini ödeyen halktan karşılandığına dikkat çeken Trump 1 aylık kısa bir süreç içerisinde Obama’yı geride bırakmayı başardı. Kısa bir süreçte 11,3 milyon dolar parayı harcayan Trump’ın görevde kaldığı süreç boyunca Amerikan halkına ne kadara mal olacağı merak konusu oluyor.

20 Ocak’ta Resmîleşti

20 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen yemin töreninden sonra Florida’daki malikânesine yaptığı ziyaret ve oğullarının iş seyahatlerinin Amerikan halkına toplam maliyeti 11,3 milyon doları bulan Trump’ın masraflarının çoğunluğu korumalara harcanan bütçeden oluşuyor. Çok fazla muhalifi olan ve protestolar ile karşılaşan Trump Florida’daki malikanesine gittiğinde Mar–a–Lago ‘nun kıyı şeridi boyunca denizde hazır bekleyen korumalar tutuluyor.

Korumalar Gizli Servisten

Washington Post’ta yapılan yayına göre Trump’ın ve oğullarının korumalarını gizli servis ajanları tarafından yapılıyor. Otel ziyareti sırasında kendilerine eşlik eden korumalara 88 bin 320 dolar para ödendiği bilgisinin verilen korumaların Trump için ise ne kadar ücret aldığı bilinmiyor. Eski başkanı masraflar dolayısı ile eleştiren Trump’ın kendi masrafları için ne açıklama yapacağı merak konusu oluyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler