Ana SayfaEtiketlerTrump

trump

Trump Konuştu Dolar Tırmandı!

Piyasalarda beklenen oldu, Trump’ın konuşması doları harekete geçirdi.

Küresel Piyasalarda Trump Etkisi Nasıl Olacak?

Küresel piyasalar Trump ve Fed açıklamalarına kitlendi.

1 Aylık Masrafı 11,3 Milyon Dolar

Obama’nın 1 yıllık masrafını 1 ay içerisinde geçti.

Altında Son Durum

Yatırımcının yakın takibinde olan altın güne yüzde 0,3 düşüşle başladı.

Küresel Piyasalarda Trump Rallisi Sona Erdi

ABD seçimlerinin ardından başlayan Trump rallisinin bitmesi ile ABD hisseleri günü yükseliş ile kapatırken Dolar düştü, tahviller yükselişe geçti. Ayrıntılar Haberimizde!

Moody’s Trump’lı ABD’yi Değerlendirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s Trump’ın devraldığı ABD ekonomisini ve Trump’dan sonra olası ABD ekonomisini değerlendirdi. Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s değerlendirmesinde 10 yıl sonra ABD’nin kredi gücünün ağırlaşacağı bildirisi dikkat çekti. Ayrıntılar Haberimizde!

Trump’ın TPP Kararı Rakipleri Güçlendirebilir

Başkanlık koltuğuna geçmesi ile birlikte seçimler aşamasındaki vaatlerini gerçekleştirmeye başlayan Trump, TPP kararı ile Asyalı rakiplerinin elinin güçlenmesinin önünü açıyor. Trump’ın ilk hedeflerinden biri ABD içindeki imalat sektörünü sağlamlaştırıp hareketlendirmek.

Trump ABD’nin Yıllık Büyüme Hedefini Belirledi

Radikal söylemlere ve seçim vaatlerine sahip olan Donald Trump sürpriz bir şekilde seçimi kazandı ve Cuma günü ABD başkanlık koltuğuna oturdu. Uygulayacağı ekonomi politikaları merak edilen Donald Trump ABD’nin yıllık büyüme hedefini belirledi. Ayrıntılar Haberimizde!

2017 İhracatçıların Yılı Olacak

Hükümetin verdiği desteklerden çok memnun olduklarının altını çizen TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2017 yılının ihracat için daha verimli olacağını söyledi.

BlackRock Göre Dolarda Yükselme Potansiyeli Var

Son zamanlarda Dolar’ın Türk Lirası dahil olmak üzere tüm para birimleri karşısında değer kazanması dünya ekonomi gündeminin baş sıralarında yer alıyor. Dolar kuru yükselmeleri ile ilgili çeşitli beklentiler ve analizler bulunuyor. Söz konusu analizlere uluslararası yatırım kuruluşu BlackRock’ın beklentileri de eklendi. Ayrıntılar Haberimizde!

Trump BMW’yi de Uyardı Amerikalılarla Almanlar Birbirine Girdi!

8 Kasım’da gerçekleşen ABD Başkanlık seçimlerini sürpriz şekilde kazanan Donald Trump, aykırı söylemleri ile tüm dünyadan tepki çekmeye devam ediyor. Trump’ın Çin ve Meksika hakkındaki açıklamalarına özellikle Çin’den sert tepkiler gelirken, son olarak Almanya’ya sataşan Trump’a Almanlar aynı sertlikte karşılık verdi.

Ekonomi Analistlerine Göre Donald Trump Tehlikesi Yeterince İyi Okunamıyor!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçimi neredeyse 2016 yılının tamamına damga vurdu. Parti içinde başlayan aday olma rekabeti, ardından başkanlık yarışıyla devam etti. Bütün yarışlardan sürpriz şekilde galip çıkan Donald Trump 8 Kasım’daki ABD Başkanlık seçimini de az bir farkla kazanmayı başardı.