Ana Sayfa Ekonomi İÇTAŞ'tan 5 Yılda 2,5 Milyar Dolarlık Dev Yatırım

İÇTAŞ’tan 5 Yılda 2,5 Milyar Dolarlık Dev Yatırım

-

İÇTAŞ Enerji’den 2,5 Milyarlık Dolarlık Yatırım

Enerji sektörüne yönelik yeni yatırımlar yapılacağını işaret eden IC İÇTAŞ Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, Türkiye ekonomisine bu kapsamda yatırımlarının devam edeceğini açıkladı. şirketin önümüzdeki 5 yıl içerisinde yapmayı planladığı yatırımlar hakkında konuşan Çeçen, “Önümüzdeki beş yıl içinde hedefimiz 2 buçuk milyar dolarlık yatırımı hayata geçirmek” dedi.

IC İÇTAŞ Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Trakya Elektrik Dağıtım’da basın mensuplarıyla buluştu. Burada önemli açıklamalar yapan Serhat Çeçen, söz konusu yatırımların 500 milyon dolarlık bölümünün elektrik dağıtımına yönelik, kalan iki milyon dolarlık kısmın ise yerli kaynaklar kapsamında olacağını açıkladı.

HEDEFLER UZUN VADELİ

IC İÇTAŞ Enerji geride kalan on beş yıl içinde ulaşım sektörüne ciddi yatırımlar yapmıştı. Bu çerçevede yapılan toplam yatırım miktarıysa 12 milyar euronun üzerinde olarak kaydedildi. Serhat Çeçen açıklamasında yabancı yatırımcı ile ortak çalışmalar konusuna değindi. Yabancı sermayenin şirkete artı kazandırması noktasında, yabancı yatırımcılarla ortak çalışabileceklerinin sinyalini veren Çeçen, yılı kurtarmak derdinde olmadıklarını ifade etti. Uzun vadeli planlarını da bu anlayışla yaptıklarını belirtti.  

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DESTEK!

IC İÇTAŞ Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına destek olduklarını söyleyerek, “2017 yılında elektrik dağıtım şirketlerimiz bünyesinde ek olarak en az yüz kişiyi işe alacağız” dedi.

YERLİ KAYNAK KÖMÜRDE GARANTİLİ ALIM MİKTARI ARTTIRILMALI

Enerji Bakanı Berat Albayrak yerli kaynakların daha etkin kullanılması konusunda geçtiğimiz günlerde önemli adımlar attıklarını bildirmişti. Serhat Çeçen açıklamasında bu noktada, sektörel bazda alım garanti miktarında iyileştirilme yapılmasını istediklerini belirtti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,600BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler