Ana SayfaSigortaAksigorta 2016 Yılı Net Karı

Aksigorta 2016 Yılı Net Karı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Aksigorta 2016 yılı Net Karı Belli Oldu

1960 yılında kurulan ve Türkiye’de sigortacılık hizmeti veren Aksigorta’nın 2016 yılı net karı belli oldu. Aksigorta tarfından yayınlanan konsolide finansal tablolara göre şirketin 2016 yılında net karı 48 Milyon TL’ye ulaştı. Ayrıca finansal verilere göre Aksigorta şirketi 2016 yılında prim üretimini bir önceki yıla göre yüzde 17 arttırarak 1 Milyar 900 Milyon TL’ye çıkardı.

2016 yılında yangın ve Kaskoda büyümeyi hedefleyen Aksigorta hedefine ulaşırken 2016 yılında trafik sigortasında da büyüme ivmesi yakaladı. Yayınlanan konsolide finansal tablolara göre Aksigorta 2016 yılında Kaskoda yüzde 24 büyüyerek sektör ortalamasının üzerinde büyüme yakalarken yangında sektör ortalamasını yakalayarak yüzde 10 büyüdü.

Aksigorta 2016 yılı finansal verilerine göre sigorta şirketi 2016 yılında portföyünü geliştirerek oto dışı branşların portföyündeki payını yüzde 56’ya yükseltti. Bununla birlikte yayınlanan konsolide finansal verilere göre Aksigorta’nın teknik karı 2016 yılında 123 Milyon TL’ye ulaşırken sigorta şirketinin bileşik rasyosu bir önceki yıla göre 23 puan iyileşti ve yüzde 99 seviyesine ulaştı.

2016 yılında yangın, Kasko, sağlık ve mühendislik branşlarında sektör ortalamasından fazla büyüme yakalayan Aksigorta’nın hasar prim puanı 2016 yılında 22 puan iyileşerek yüzde 67 seviyesine ulaştı. Ayrıca Aksigorta’nın Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’na göre düzenlen finansal tablolarına göre sigorta şirketinin net karı yüzde 400 artarak 71 Milyon TL’ye ulaştı.

Sigorta şirketinin 2016 yılı performansını yorumlayan Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen Aksigorta için 2016 yılının yenilikler yılı olduğunu belirtirken 2016 yılında yeni ve yaratıcı ürünleri hayata geçirdiklerini belirtti.  

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.