Ana SayfaEkonomiMüezzinoğlu: Şubat'ta 232 Bin 85 Kişi İşe Yerleşti

Müezzinoğlu: Şubat’ta 232 Bin 85 Kişi İşe Yerleşti

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İstihdam Seferberliği Şubatta Amacına Ulaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Türkiye’de “İstihdam Seferberliği” başlatıldı. Bu seferberliğe sektörden destek gelirken, Şubat ayında gerçekleşen istihdam miktarına ilişkin açıklama Çalışma Bakanından geldi.

Mehmet Müezzinoğlu açıklamasında Şubat ayında toplam 232 bin 82 kişinin istihdam edildiğini bildirdi. Bu rakam ile artan istihdam sayısı büyük yol kat etmiş oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açılamada “İstihdam seferberliğinin” amacına doğru hızlı adımlarda ilerlediği kaydedildi. Şubat ayı içerisinde istihdam edilen vatandaş sayısında ciddi bir artış olduğu belirtildi. Bunların yanı sıra geçtiğimiz ay yeni işlerine kavuşan personel sayısı ise 232 bin 85 kişi olarak açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı açıklamasında referandum öncesinde istihdam edilen kişi sayısının daha da artacağını beklediklerini kaydetti.

İstihdam seferberliğinin 7 Şubat tarihinde startını veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem özel sektörden hem de örgütlerden tam destek aldı. 7 Şubattan sonra birçok holding, firma, şirket ve kuruluş ek istihdama kapı açacağını açıkladı. Devlette bu kapsamda ek istihdam oluşturan işverenlere bazı teşvik paketleri sundu.

Bu teşvik paketleri içerinde asgari ücretlinin SGP primlerini devletin karşılaması en dikkat çeken uygulamalar arasında yer aldı. Bu uygulamayla işverenin üzerinden 773 liralık gider yükü alınmış oldu. Hükümet tarafından uygulanmaya başlayan paketin, devlete maliyetinin ise 12,3 milyar olması tahmin ediliyor. Bu rakamın 11 milyarlık bölümüyse İşsizlik fonu kapsamında karşılanacak.

Cumhurbaşkanının çağrısıyla başlatılan seferberlik kapsamında Türkiye’deki bir buçuk milyon işsize iş kapısı açılmış olacak. Ek olarak 500 bin kadar kişide iş başı eğitim programlarına yerleştirilecek. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.