Ekonomi Deutsche Bank’tan Şaka Gibi Karar

Deutsche Bank’tan Şaka Gibi Karar

Son Güncelleme:

Zararını Yatırımcıya Ödetecek

Deutsche Bank son iki yılı ciddi zararla kapattı. pazar günü bir araya gelen bankanın denetim kurulu marjinal kararlara imza attı. Banka yeniden yapılandırma sürecine gireceğini açıkladı. Bu süreçte yatırımcılara yeni sorumluluklar yükleme hazırlanan bankanın, zararını bu şekilde kapatmaya çalışacağı anlaşıldı.

Deutsche Bank denetim kurulu Pazar günkü toplantıda bedelli sermaye artırımıyla ilgili, varlık yönetiminin halka arzını kapsayan konularda sıra dışı kararlar aldı. Bankanın kötü yönetilmesinin sonuçlarının hisse sahiplerine ödetilmesini kapsayan bu kararlar, bankanın hisse senetlerinin değer kaybı yaşamasına neden oldu.

Bu kapsamda alınan kararlar içerisinde mart ayında sekiz milyar 687 buçuk milyonluk yeni senedin ihraç edileceği bilgisi yer aldı. 21 Mart tarihinde yapılacak satışların, borsadaki işlem değerinden yüzde 39’luk oranda düşük olacağı kaydedildi. Bu bilginin açıklanması ardından ise bankanın hisse senetleri haftanın ilk gününde yüzde 7’den fazla değer kaybetti.

ABD’ye 7,2 MİLYAR DOLAR CEZA ÖDEMEYİ KABUL ETTİ

Deutsche Bank ile ABD arasında devam eden konut kredileri hakkındaki dava geçen yılın aralık ayında sonuçlanmıştı. Deutsche Bank dava sonucunda Amerika’ya 7 milyar 200 milyon dolarlık ceza ödemeyi kabul etmişti.

ALMAN DEVİ BANKA YATIRIMCINI MAĞDUR EDECEK

Almanya’nın en prestijli bankaları arasında yer alan Deutsche Bank’ın bu cezayı ödemeyi kabul etmesi, sermayesinde büyük açığa neden oldu. Sermaye ihtiyacı için farklı yollara başvuran banka yönetimi, aldığı son kararlarla bankanın hisselerine yatırım yapan yatırımcılara büyük darbe vurdu.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken alınan bilgilere göre banka menkul kıymet alım ve satım birimiyle kurumsal birimlerini yeniden bir araya getirmeye hazırlandığı öğrenildi. Bunun yanında Postbank birimi için öngörülen satış kararı da şimdilik askıya alındı. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,422BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,626TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,536TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler