Borsa Haftanın İkinci İşlem Gününde Negatif Seyretti

0

Borsa Salı Günü Geriledi

Haftanın ilk işlem gününü yükselişle tamamlayan Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın ikinci işlem gününde geriledi. Güne alış ağırlıklı başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları gün içerisinde gelen kar satışlarının etkisi ile değer kaybetti. Borsanın düşüşünde Bankacılık, Nakliye ve Basit Metaller sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da Salı gününe yatay bir seyirle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 91.422,22 puanı görürken en düşük 90.621,31 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın ikinci işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,25 değer kaybı 90.813,61 puanda tamamladı. Ayrıca Salı günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 4 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Salı günü Bankacılık Endeksi yüzde 1,10 ve Holding Endeksi yüzde 0,66 değer kaybetti. Haftanın ikinci işlem gününde yüzde 4,67 değer kazanan Ticaret Endeksi günün en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 1,10 değer kaybeden Bankacılık Endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Salı günü 204 hisse senedi değer kaybederken 136 hisse senedi günü yükselişle tamamladı ve 64 adet hisse senedinin değerinde değişme olmadı.

Haftanın ikinci işlem gününde BİST 100 altında işlem gören İhlas Holding A.Ş. yüzde 7,50 değer kazanarak günün en iyi performansını sergilerken yüzde 6,98 değer kazanan Park Elek. Madencilik Tekstil günün en çok değer kazanan ikinci şirket hissesi oldu.

BİST 100 altında işlem gören Metro Tic. Ve Mali. Yat. A.Ş. yüzde 14,38 değer kaybı ile günün en çok gerileyen şirket hissesi olurken yüzde 4,55 değer kaybı ile Anadolu Cam San. A.Ş. günün en çok gerileyen ikinci şirket hissesi oldu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın