Ana SayfaEtiketlerBorsa İstanbul

Borsa İstanbul

28.08.2019 Çarşamba Günün Ekonomi Verileri

16.07.2019 Salı Günün Ekonomi Verileri

BDDK Takasbank’a Çek Takası İzni Verdi!

BDDK tarafından verilen izin doğrultusunda Takasbank çek takası, teminat yönetimi, mutabakat işlemlerini gerçekleştirebilecek.

TMSF’den Flaş Karar! Döviz Cinsinden Mevduatları Türk Lirası’na Çevriliyor!

TMSF aldığı kararla bu yılın haziran ayında toplam olarak 1.6 milyarlık döviz cinsinden mevduatı Türk Lirası’na çevirecek.

Borsadaki Şirketler Paraya Para Demedi! İlk Çeyrek Net Kârı 17 Milyar TL’yi Aştı

Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan BIST 100 endeksi şirketlerinin yılın ilk çeyreğinde yakaladığı net kâr 17 milyar 236 milyon 900 bin lirayla dudak uçuklattı.

Haftanın En Çok Kazandıranı Altın Oldu

Bu haftanın en çok kazandıran yatırım aracı altın oldu. Yatırımda en güvenilir liman olan altın yatırımcısını memnun etti. Kazandıran arasında dolar listenin ikinci sırasında yer aldı. Dolar bu haftayı yüzde 6,45’lik kazançla tamamladı.

Sahada Kazanan Galatasaray Borsada Şampiyon Olamadı!

Borsa İstanbul’da hisseleri işlemde olan spor şirketleri 2017 – 2018 sezonunda ilk beşte bitirmelerine rağmen yatırımcılarına kaybettirdi.

Türk Bankalarında 146,7 Ton Altın Var!

2018 yılının ilk çeyrek döneminde bankalardaki altın hesapları azalma yaşadı. Miktar olarak azalan altın hesaplarına rağmen, altın fiyatlarının yükselmesi sebebiyle 24 milyar 773 milyon Türk Lirası tutarıyla rekor seviye yenilendi.

Defacto’nun Halka Arzında Geri Sayım!

Hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren, Türkiye’nin en büyük markalarından olan Defacto halka arza hazırlanıyor. Halka arzda talepler 3 ile 4 Mayıs tarihlerinde toplanacak!

Erken Seçim Kararı Piyasaları Nasıl Etkiledi?

Erken seçim kararı alındı. Piyasalar beklenenin aksine düşüş tepkisi gösterdi. Dolar kaç TL oldu? Borsa İstanbul yükseldi mi? İşte tüm yanıtlar!

Borsa İstanbul’da İşlem Gören Bankaların 2017 Kârları Yüzde 27 Arttı!

Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan bankaların, 2017 yılında elde ettikleri kârlar toplamı yüzde 27 oranında yükseldi.

Ralli Devam Ediyor! Hisse Senetlerinde Yükseklik Kalıcı Mı?

Borsa’da 2018 yılının ilk haftası kapandı. Kapanan haftada piyasaların genelinde ralli devam etti. BIST 100 Endeksi ise yeni rekorlar ile yeni yıla merhaba dedi.

2018’in İlk Haftasında Borsa Kazandırdı, Döviz Kaybettirdi!

Türkiye ekonomisi 2018’e hareketli bir başlangıç yaptı. Yılın ilk işlem haftasında Borsa İstanbul yatırımcıları kazanırken, döviz yatırımcıları ve altın yatırımcıları kaybetti. İşte haftalık bazda kazanç verileri!