SHOEXPO Kapılarını 41. Kez Açtı

0

171 Firma Ürünlerini Sergiliyor

İzmir, İZFAŞ tarafından organize edilen 41. SHOEXPO İzmir ayakkabı ve çanta fuarı kapsamında ziyaretçilerine kapılarını açtı. Alınan bilgilere göre etkinlik kapsamında 171 firma yer aldı. Toplam yedi bin 111 metrekare alanda başlayan ayakkabı ve çanta fuarına tüm firmalar ve vatandaşlar davet edildi.

İZFAŞ tarafından İzmir’de organize edilen fuar etkinliğine Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB, EİB, EGEAYSAD ve İTO gibi derneklerde destek verdi.

Bu yıl 41.’si düzenlenen SHOEXPO ayakkabı ve çanta fuarına 2016 yılında ciddi bir ilgi gözlemlenmişti. Fuarı bu yıl ziyaret edeceklerin sayısı ise 13 bin ve üzeri olarak tahmin ediliyor. Ayakkabı ve çanta alanında üretici firmaların son kreasyonunun tanıtılacağı fuarda, binlerce farklı model ziyaretçilerini bekliyor.

SHOEXPO ayakkabı ve çanta fuarı yurt içi firmaların ilgisini çektiği gibi yurt dışından da konuklarını ağırlayacak. Bu kapsamda fuara katılacak yabancı ziyaretçilerin sayısının binden fazla olması bekleniyor.

SHOEXPO’DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KONUŞTU

SHOEXPO ayakkabı ve çanta fuarının açılış konuşmasını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı yaptı. Aziz Kocaoğlu açılış konuşmasında bu fuar etkinliğinin önemine değindi. Üretici firmalar tarafından üretilen trend ürünlerin sergilendiği fuarın, sektörel kalkınmaya katkı sağladığını ifade eden Aziz Kocaoğlu, “İzmir ilerleyen yıllarda bu sektörde lokomotif kent olmaya aday” dedi.

EN İYİ AYAKKABI TASARIMLARI YARIŞACAK

Fuar kapsamında 8 Mart tarihinde iki farklı defile yapılacak. Bu sene 2.’si yapılacak tasarım yarışması kapsamında toplamda 19 farklı model yarışacak. Transform teması altında düzenlenecek ayakkabı tasarım yarışmasına ilginin yüksek olması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın