Gündem Konut Alımında Bir İlk Geliyor!

Konut Alımında Bir İlk Geliyor!

Son Güncelleme:

Konut alımında hükümet tarafından yapılan düzenlemelerin ardından vatandaşın mağdur olmasını engelleyecek yeni bir düzenlemenin geldiği ifade edildi. 

Konut alımının artırılması, her ailenin bir ev sahibi olması ve emlak sektörünü harekete geçirmek adına bu konu hakkında önemli çalışmaların yapıldığı ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde vatandaşların yaşamış oldukları bazı mağduriyetler gözlem altına alınmıştı. Bu mağduriyetlerin tamamen sıfırlanması adına yeni bir çalışmanın yapılması adeta zorunlu hale getirildi. Bu süreç içerisinde yapılan son düzenlemelere göre gayrimenkul sertifikası döneminin başlatılmasına karar verildi. 

TOKİ’nin ön ayak olmuş olduğu bu projenin bugün ilk kez hayata geçirileceği ve vatandaşların hizmetine sorunsuz bir şekilde sunulması planlanıyor. Bu konu hakkında tüm detayların görüşülmesi adına yapılacak olan toplantıya Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin de katılması bekleniyor. Yapılacak olan çalışma ile birlikte bir süredir üzerinde çalışma yapıldığı Park Mavera 3 projesinin tanıtımının da gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu projenin satışı gerçekleştirilirken uzun zamandır üzerinde çalışılan gayrimenkul sertifikası düzenlemesinin de böylece hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Projenin yüzde 30’luk bir kısmının tam olarak gayrimenkul sertifikası yolu ile satılması beklenirken bu süreç içerisinde sistemin nasıl işleyeceği ve nasıl kullanabileceği yönünde bazı bilgilerin Resmi Gazetede yayınlandığı ve hayata geçirildiği açıklandı. İnşaat tamamlanma raporlarının artık yapı denetim kurumları tarafından hazırlanması bekleniyor. Hazırlanan raporların inşaat ilerleme raporları ile birlikte hayata geçirilmesi planlanırken bu süreç içerisinde inşaatın tamamlanma yüzdesi de göz önünde bulundurularak müteahhide verilmesine karar verildi. Bu durumda herhangi bir sebepten dolayı projenin yarım kalması engellenecek. Bu durum aynı zamanda vatandaşların mağdur olmasını da engelleyeceği için oldukça önemli olarak ifade edilebilir. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,406BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,643TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,526TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler