Ana SayfaGündemKonut Alımında Bir İlk Geliyor!

Konut Alımında Bir İlk Geliyor!
K

-

Konut alımında hükümet tarafından yapılan düzenlemelerin ardından vatandaşın mağdur olmasını engelleyecek yeni bir düzenlemenin geldiği ifade edildi. 

Konut alımının artırılması, her ailenin bir ev sahibi olması ve emlak sektörünü harekete geçirmek adına bu konu hakkında önemli çalışmaların yapıldığı ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde vatandaşların yaşamış oldukları bazı mağduriyetler gözlem altına alınmıştı. Bu mağduriyetlerin tamamen sıfırlanması adına yeni bir çalışmanın yapılması adeta zorunlu hale getirildi. Bu süreç içerisinde yapılan son düzenlemelere göre gayrimenkul sertifikası döneminin başlatılmasına karar verildi. 

TOKİ’nin ön ayak olmuş olduğu bu projenin bugün ilk kez hayata geçirileceği ve vatandaşların hizmetine sorunsuz bir şekilde sunulması planlanıyor. Bu konu hakkında tüm detayların görüşülmesi adına yapılacak olan toplantıya Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin de katılması bekleniyor. Yapılacak olan çalışma ile birlikte bir süredir üzerinde çalışma yapıldığı Park Mavera 3 projesinin tanıtımının da gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu projenin satışı gerçekleştirilirken uzun zamandır üzerinde çalışılan gayrimenkul sertifikası düzenlemesinin de böylece hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Projenin yüzde 30’luk bir kısmının tam olarak gayrimenkul sertifikası yolu ile satılması beklenirken bu süreç içerisinde sistemin nasıl işleyeceği ve nasıl kullanabileceği yönünde bazı bilgilerin Resmi Gazetede yayınlandığı ve hayata geçirildiği açıklandı. İnşaat tamamlanma raporlarının artık yapı denetim kurumları tarafından hazırlanması bekleniyor. Hazırlanan raporların inşaat ilerleme raporları ile birlikte hayata geçirilmesi planlanırken bu süreç içerisinde inşaatın tamamlanma yüzdesi de göz önünde bulundurularak müteahhide verilmesine karar verildi. Bu durumda herhangi bir sebepten dolayı projenin yarım kalması engellenecek. Bu durum aynı zamanda vatandaşların mağdur olmasını da engelleyeceği için oldukça önemli olarak ifade edilebilir. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol