Anasayfa Ekonomi Tarımsal Üreticiye Düşük Faizli Kredi!

Tarımsal Üreticiye Düşük Faizli Kredi!

Tarımsal Üreticiye Kredi

 Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği 2017 yılında tarımsal üretim yapan üreticilere düşük faizli kredi desteği verecek. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla söz konusu desteklerin esas ve usulleri belirlenerek, Resmi Gazetede yayımlandı.

Tarımsal üreticilere maddi kaynak yaratılması için verilecek olan düşük faizli üretici kredisi, milyonlarca çiftçiye rahat bir nefes aldıracak.

Tarımsal üretici kapsamında değerlendirilen hayvan üreticileri de söz konusu kredilerden yararlanabilecek. Bunun yanında hayvanların barınması için inşa edilecek yapılar, süt sağım makine ve diğer hayvan bakım ürünleri de bu kredi imkanıyla alınabilecek.

ARICILARA DA DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ

En az elli arı kovanı bulunan arıcı ve bal üreticileri söz konusu kredi desteğinden yaralanma imkanına sahip olacak. Bu alanda gerekli olan makine ve teçhizat giderleri düşük faizli krediyle alınabilecek.

İki yüz adetten fazla arı kovanıyla üretime katılan arıcılar ise daha geniş bir sahada kredi alma imkanına sahip olacak.

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği aracılığı ile verilecek düşük faizli krediden kanatlı üretimi yapan üreticiler, su ürünleri sahasında faaliyet gösterenler belirli şartlarda faydalanma imkanı elde edecek. Söz konusu kredi traktör alımlarında da kullanılabilecek.

Tüm bunların yanında miras yâda farklı bir nedenle parçalara bölünen arazinin toplulaştırılması için, şartlar dahilinde kredi desteği verilecek. Böylelikle küçük parçalara ayrılmış tarım arazileri daha etkin olarak kullanılmaya başlanacak.

YAĞLIK TOHUM ÜRETİCİLERİNE DE DESTEK YAPILACAK

Tarımsal üretimde yer alan üreticiler düşük faizli krediden indirimli şekilde de yararlanabilecek. Bu indirimden yararlanma imkanı elde etmek içinse özellikle yağlık tohumların üretilmesi şartı isteniyor. Yağlık tohumların yanında sağlık sektöründe yoğum olarak kullanılan bitkileri üretene de indirim uygulanacak.

Düşük faizli kredilerden yararlanabilecek diğer üreticiler ise sera ortamında üretime katılanlar olacak.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

14 + eighteen =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,784BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,043TakipçilerTakip Et
12TakipçilerTakip Et
2,563TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler