Ana SayfaEkonomiErken Rezervasyon Yaptırana "Dolar Kuru Bahanesi"

Erken Rezervasyon Yaptırana “Dolar Kuru Bahanesi”
E

-

Kurdaki Hareketliliği Bahane Ediyorlar

Yaz tatili için erken rezervasyon fırsatını değerlendirmek isteyen tatilciler tatil için yerlerini şimdiden ayırttı. Fakat bazı acentelerin rezervasyonun iptal edilmesi durumunda müşterilerine para iadesi yapmadığı iddia edildi. Bunun nedeni ise kurdaki hareketlilik olarak gösterildi.

Tüm bu iddiaların tartışması devam ederken konu hakkında ayrıntılı bilgi Tüketiciler Birliği Başkanından geldi. Başkan Mahmut Şahin, “Son günlerde bu konuyla ilgili şikayetler almaktayız. Bazı acenteler iptal işlemi karşısında ya para iadesi yapmamakta ya da ödenen miktardan düşük iade yapmaktadır. Bu durumda tüketiciler mağdur olmaktadır” dedi.

Mahmut Şahin açıklamasında bazı acentelerin dövizdeki dalgalanmayı bu şekilde fırsata dönüştürmeye çalıştığını ifade etti. “Özellikle dolarda ciddi bir artış yaşandı. Dolar bazlı rezervasyon yaptıran vatandaşlar, rezervasyonlarını iptal etmeye kalktığında; acenteler durumu fırsata dönüştürmek için geri ödemeyi eksik yapıyor” diyerek vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı.

Dövizdeki artışı haksız kazanca dönüştürmek isteyen bazı tatil firmaları, vatandaşların tatil hayalini kabusa çevirdi. Bu konuda tüketici birliğine yapılan şikayetlerde artış olduğunu belirten Başkan Mahmut Şahin, “Bu vatandaşın cebinden parayı zorla almaktır” dedi. Şikayetleri değerlendirdiklerinin de altını çizen Şahin, “Şikayet aldığımız acentelerle bağlantı kurduk ve durum hakkında açıklama talep ettik. Fakat yetkililer bu konuda herhangi bir açıklama yapamıyor” diyerek yaşananları kısaca özetledi.  

Tüketiciler Birliği Başkanı açıklamasında döviz kurundaki hareketliliğe de değindi. “Bu durum tatilciyi ilgilendirmez. Rezervasyonun iptal ettiğinde, acenteler tüketicinin ödediği paranın hepsini iade etmek zorundadır. Rezervasyon işlemini iptal eden ve parasını alamayan vatandaşlar, konuyu ilgili yerlere şikayet etmelidir” diyerek tüketicileri uyardı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol