Türk Hava Yolları İkinci Pilot Şartlarını Değiştirdi

0

Türk Hava Yolları tarafından verilen ikinci pilot ilan şartlarında bazı değişikliklere gidildiği resmi internet sayfalarında da belirtildi. 

Son zamanlarda Türk Hava Yolları şirketi tarafından tecrübeli ikinci pilot adaylarının alınacağı yönünde bazı ilanlar verilmişti. Bu ilanların ardından ikinci pilot adayları için verilen ilan kriterlerinde bazı değişikliklere gidildiği açıklandı. Yapılacak uçuşların daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi ve uçuş kalitelerinin artırılmasının planlanmasının ardından 2. pilot adayı şartlarının öncekine göre değiştirildiği belirtildi. 

Yapılan son değişikliklere göre artık 2. pilot adaylarının B737 NG uçak tipi üzerinden yapılacak olan değerlendirmeleri yine aynı kalırken en az bin 500 saat uçuş tecrübesinin olması gerektiği yönündeki kriterde bazı insiyatiflerin kullanılması gerektiğine karar verildi. Bu sürecin en az 750 saate indirilmesine karar verildi. Artık ikinci pilot ilanı için başvuran adayların smülatör tecrübeleri  hariç olmak üzere en az 750 saat tecrübe şartının bulunması yeterli olacak. Bu değişikliklerin neden kolaylığa gidilerek değiştirildiği konusunda bazı tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Eski düzende uçul güvenliğinin daha fazla olacağı pilotların seçimine devam edilmesi konusunda bazı fikirler gündeme gelmeye başladı. 

İlginizi Çekebilir:  QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

Yapılan duyurularda ikinci pilot alımlarında aranılan özelliklere geniş kapsamlı bir şekilde yer verildi. Şartları taşıdığını düşünen adayların ilk olarak Türk Hava Yollarının resmi internet sayfası üzerinden verilen başvuru formunu doldurmaları bekleniyor. Yapılan önemli açıklamalara göre resmi internet sayfasının dışında yapılan başka herhangi bir başvurunun kabul görmeyeceği belirtildi. Gerekli şartları taşıdığı belirlenen adayların işe başlama belgelerini de oluşturmaları halinde istihdam sürecinin başlatılacağı açıklandı. İlanın 17 Mart tarihine kadar aktif olacağı belirtildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın