Hesabına Yanlışlıkla 100 Bin TL Yatıranı Arıyor!

0

Yozgatlı Esnaf Hesabında 100 Bin Lirayı Görünce Şok Oldu

Yozgatlı esnaf internet bankacılığı kullanarak hesabına giriş yaptı. İnternet şubesinde hesap ayrıntılarını inceleyen esnaf, hesabında 100 bin liralık fazla parayı görünce şok oldu.

İlk önce durumu anlayamayan Başol, paranın miktarını yüz lira sandı. Sonra baktı ki paranın miktarı 100 bin TL. Gözlerine inanamayan esnaf ardından hesap detaylarına giriş yaparak meblağın 100 bin lira olduğuna emin oldu.

Olay geçtiğimiz hafta Cuma günü yaşandı. Hesap ayrıntılarını incelemek için internet şubesi hesabına giren Yozgatlı esnaf Salih Başol, hesabında 100 bin lira fazla para olduğunu gördü. Araya hafta sonu girince Başol, haftanın ilk işlem gününü bekledi. Bu arada bankanın telefon bankacılığını kullanarak müşteri hizmetlerinde bilgi almaya, parayı yatıranın kim olduğuna ulaşmaya çalıştı.

Kendi hesabına başka biri tarafından yanlışla yatırılan parayı sahibine iade etmek için bu gün bankanın yolunu tutan Başol, işlem için görevlilerle görüştü. Banka şubesine geldiğinde gazetecilerle karşılaşan Salih Başol “Parayı kimin yatırdığını anlamadım. Bu nedenle bankaya durumu iletmek için geldim. Bu paranın sahibi kim ise bulunsun ve parayı kendisine iade edeyim” dedi.

Bu paranın hesabına bir yanlışlık nedeniyle geçtiğini ifade eden Yozgatlı esnaf, “Benim olmayan parayı ben harcayamam. Bu benim ne insanlığıma ne kişiliğime ne de esnaflık anlayışıma kesinlikle yakışmayacak bir davranış olur” şeklinde konuştu.

Banka yetkilileriyle görüşen Başol, parayı yatıran kişinin en kısa sürede bulunmasını bekliyor. Bu arada esnafın hesabına da kendi isteğiyle bloke işlemi uygulandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın