Ekonomi ABD Hisseleri Dalgalı Seyretti

ABD Hisseleri Dalgalı Seyretti

Son Güncelleme:

ABD Hisse Senedi Piyasaları Karıştı

ABD hisse senedi piyasaları geçen hafta açıklanan tarım dışı istihdam verilerinin etkisinin devam ettiği ve Fed toplantısının fiyatlanmaya başladığı haftanın ilk işlem gününde dalgalı bir seyir izledi. Haftanın ilk işlem gününde ABD hisse senedi piyasaları Hammadde, Kamu Hizmetleri ve Telekomünikasyon sektörlerindeki hisselerin değer kazanmasının etkisi ile yükselirken Sağlık, Tüketici Hizmetleri ve Tüketici Malları sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesinin etkisi ile geriledi.

ABD hisse senedi piyasalarının önemli göstergeleri arasında yer alana Dow Jones Endeksi haftanın ilk işlem gününe kısa süreli bir yükselişle başlarken gün içersinde en yüksek 20.926,06 puanı ve en düşük 20.845,71 puanı gördü. ABD’nin büyük şirketlerinin hisse senetlerini kapsayan Dow Jones Endeksi haftanın ilk işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,10 azalışla 20.881,48 puanda tamamladı.

ABD sermeye piyasalarının yakından takip ettiği S&P 500 Endeksi haftanın ilk işlem gününe sert bir yükselişle başladı ve gün içerisinde en yüksek 2.374,42 puanı görürken en düşük 2.368,52 puanı gördü. ABD hisselerinin büyük bir çoğunluğunu kapsayan S&P 500 Endeksi haftanın ilk işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,87 artışla 2.373,47 puanda tamamladı.

New York Borsası’nda Pazartesi günü 1938 hisse senedi günü yükselişle tamamlarken 1280 hisse senedi haftanın ilk işlem gününü değer kaybı ile tamamladı ve 47 adet hisse senedinin değerinde değişme olmadı.

NASDAQ Borsası’nda ise haftanın ilk işlem gününde 1515 hisse senedi değer kazanırken 962 hisse senedi günü değer kaybı ile tamamladı ve 138 hisse senedinin değeri sabit kaldı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler