Ana SayfaEkonomi10 Milyon Yerli Turist Bekleniyor

10 Milyon Yerli Turist Bekleniyor
1

-

Yabancı turistlerden son 2 yıl içerisinde yaşanan düşüşün yavaş yavaş toparlanmaya başladığını 2017 yılının turizm açısından daha hareketli geçeceğini belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, bu yıl ya da önümüzdeki 1 – 2 yıl içerisinde 10 milyon yerli turiste hizmet vermeyi planladıklarını ve bu hedef için çalışıldığını söyledi. Geçen yıl yurtiçi otellerde konaklayan yerli turist sayısının 5 – 6 milyon civarında seyrettiğini belirten Ayık, önceki dönemlerde erken rezervasyonun yerli turistte çok etkili olduğunu bu sezon içinde aynı gelişmelerin beklendiğini söyledi.

Tatil Paketi Avantajlı

Yerli turist için tatil paketlerinin oldukça avantajlı olduğunu belirten Ayık, sezona girmeden atışların yüzde 60’ının tamamlandığını geriye kalan yüzde 40’lık bölümün satışının ise katalog ya da son dakika satışları ile gerçekleştiğini, paket halindeki satışların yerli turistlerin lehine olduğunu ve genelde tercih edildiğini söyledi.

Potansiyel Var

10 milyon yerli turistin hayal olmadığını bu rakamın ulaşılabilecek bir rakam olduğunu belirten Ayık, en geç iki yıl içerisinde bu rakama ulaşmayı hedeflediklerini, konaklama tesislerinin bu rakama ulaşmak için elinden geleni yaptıklarını ve bu potansiyelin değerlendirileceğini söyledi.

Kongreleri Geri Kazanmak Zaman Alıyor

Kongre turizmi konusunda Türkiye’nin son yıllarda büyük atak sağladığını söyleyen Ayık, bu tarz organizasyonların çok önemli olduğunu ancak kaybedildiğinde geri kazanmanın uzun zaman aldığını söyledi. Antalya’nın turizm potansiyelinin daha yüksek olduğunu ve değerlendirmek için tüm çalışmaların yapıldığını belirten Ayık, 2018 – 2019 yıllarında İstanbul’un kongre turizminde atak yapabileceğini, bu konuda ciddi çaba gösterilirse geri dönüş yaşanacağını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,349TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol