Ana SayfaEkonomiAselsan ve STM Savunma Teknolojileri Sözleşmeyi İmzaladı

Aselsan ve STM Savunma Teknolojileri Sözleşmeyi İmzaladı
A

-

Elektronik Harp Sistemi İçin 116 Milyar Avroluk Sözleşme

Savunma sanayisinde önemli bir yere sahip olan AselsanElektronik harp sistemi” ihalesini kazandı. STM Savunma Teknolojileri Mühendislikle anlaşma sağlayan Aselsan, yaklaşık 116 milyon Avro bedelli sözleşmeyi imzaladı. Bu kapsamda Aselsan elektronik harp sistemi üretmeye hazırlanıyor. Sistemin teslim tarihi ise 2020 yılını bulacak.

ASELSAN VE STM SÖZLEŞMEYİ İMZALADI

Elektronik harp sistemi ile ilgili önemli bir adım atıldı. İki şirket anlaşarak sözleşmeyi imzaladı. Sözleşmenin tarafları Aselsan ve STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. oldu.

KAMU AYDINLATMA PLATFORMU’NA BİLGİ VERİLDİ

Söz konusu şirketler konuyla ilgili Kamu Aydınlatma Platformu’na bilgi verdi. Platforma yapılan açıklamada Aselsan ve STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.’nin sözleşmeyi imzaladığı bildirildi. Elektronik harp sistemi bedelinin 115 milyon 972 bin 14 avro olduğu belirtildi.

YAKLAŞIK 116 MİLYON AVROLUK SÖZLEŞME İMZALANDI

Bu bilgilere göre Aselsan ve STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., elektronik harp sistemi için yaklaşık 116 milyon avroluk sözleşmeye imza atmış oldu.

Savunma sanayinde önemli bir yere sahip olan Aselsan bu sözleşme kapsamında yine önemli bir projede yerini aldı.

TESLİMAT 2020 YILINDA OLACAK

Aselsan ve STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. KAP’a yaptığı açıklamada 2020 yılına işaret etti. İki şirketin imzaladığı sözleşme dahilinde teslim tarihinin 2020 senesinde yapılacağı ifade edildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol