Ekonomi Kredi Kartına Sanal Alışveriş Düzenlemesi!

Kredi Kartına Sanal Alışveriş Düzenlemesi!

Son Güncelleme:

İnternet alışverişinde yeni bir döneme giriliyor.

17 Ağustostan Sonra Sanal Alışverişe Onay İstenecek

Kredi kartı kullanarak internet üzerinden yapılan alış verişe yeni düzenleme yapıldı. Düzenlemeye göre 17 Ağustos tarihinden sonra internetten kredi kart kullanılarak yapılan alış verişlerde müşterinin onayı istenecek.

Söz konusu düzeleme hakkında yeni karar alan BDDK, kredi kartı ile sanal ortamda alış veriş yapmaya bazı kısıtlamalar getirdi. Bankaların tüketicilere göndereceği kredi kartları artık internet alışverişine kapalı olarak gönderilecek. Kredi kartıyla sanalda alış veriş yapmak isteyen tüketici ise bankaya başvuru yapacak ve kartını internet kullanımını açtıracak.

HALİ HAZIRDAKİ KARTLARDA DÜZENLEMEYE DAHİL EDİLDİ

Tüketicilerin hali hazırda cüzdanlarında bulunan kartları internette kullanması içinse 17 Ağustos tarihine kadar onayını vermesi gerekmekte! Düzenleme kapsamında kredi kartını internet alış verişine açtırmak isteyen tüketiciler onaylarını yazılı olarak verebilecek. Bunun yanında bankanın kredi kartı tüketicisine göndereceği mesajla da bu özellik onaylanabilecek.

176 MİLYONU AŞTI

Türkiye’de kredi kart kullanımı her geçen gün artmaya devam ediyor. Her vatandaşın cüzdanında en az bir tane banka kartı ve bir tane kredi kartı bulunuyor. Bu kartların toplam sayısı ise 2017’de 176 milyonu geçti. Bu kartların kullanımı da gün ve gün artıyor. Gerek sıcak alışverişlerde gerek internet alışverişlerinde sıkça kullanılan kartlar vatandasın nakit sıkıntısını gideriyor.

2016’DA SANAL ALIŞ VERİŞ TUTARI 68 MİLYARI AŞTI

2016 yılında internetten yapılan alış veriş miktarı rekor seviyede gerçekleşti. Buna göre alışverişler sonundaki tutar 68 milyar 500 milyona kadar yükseldi. 2017 yılında bu tutarın daha da artacağı tahmin ediliyor. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler