Ekonomi ABD Hisseleri Düşmeye Devam Ediyor

ABD Hisseleri Düşmeye Devam Ediyor

Son Güncelleme:

ABD Hisseleri Değer Kaybetti

ABD’de büyüme yanlısı reformların uygulanamayacağı endişesinin oluşması ile birlikte Mart ayında düşüşe geçen ABD hisse senedi piyasaları haftanın dördüncü işlem gününde de geriledi. Perşembe günü ABD hisse senedi piyasalarında ABD Temsilciler Meclisi’nde oylanması beklenen sağlık yasası fiyatlandı. Haftanın dördüncü işlem gününde ABD hisse senedi piyasalarının gerilemesinde Petrol ve Gaz, Sağlık ve Teknoloji sektörlerindeki hisse senetlerin değer kaybetmesi etkili oldu.

ABD’nin büyük şirketlerinin hisselerini kapsayan Dow Jones Endeksi haftanın dördüncü işlem gününe yükselişle başlarken gün içerisinde en yüksek 20.757,89 puanı ve en düşük 20.618,62 puanı gördü. ABD’nin önemli gösterge endeksleri arasında yer alan Dow Jones Endeksi haftanın dördüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,02 düşüşle 20.656,58 puanda tamamladı.

ABD sermeye piyasalarının geniş kapsamlı gösterge endeksi S&P 500 Perşembe gününde genel olarak yukarı yönlü bir seyir izlerken gün sonunda yönünü aşağıya çevirdi. ABD hisselerinin büyük bir çoğunluğunu kapsayan S&P 500 Endeksi haftanın dördüncü işlem gününde en yüksek 2.358,92 puanı görürken en düşük 2.342,13 puanı gördü. S&P 500 Endeksi haftanın dördüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,11 düşüşle 2.345,96 puanda tamamladı.

New York Borsası’nda işlem gören 2053 hisse senedi Perşembe günü değer kazanırken 1151 hisse senedi haftanın dördüncü işlem gününde değer kaybetti ve 56 adet hissenin değeri değişmedi.

NASDAQ Borsası’nda işlem gören 1625 hisse senedi haftanın dördüncü işlem gününde yükselirken 885 hisse senedi Perşembe günü düştü ve 85 adet hissesin değeri sabit kaldı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler