Ana SayfaEkonomiBakan Eroğlu: Orman Kanunu Uygulanır

Bakan Eroğlu: Orman Kanunu Uygulanır
B

-

Çanakkale’de katıldığı program kapsamında değerlendirmelerde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yenice, Çan ve Biga ilçelerine toplamda 86 milyon Türk Lirası’na mal olacak 14 tesisin temelinin atılacağını, Çanakkale’ye yapılan bu yatırımlar ile ilin daha farklı bir konuma geleceğini söyledi. Konuşmasında İstanbul’daki Belgrad ormanlarında yol kenarlarına moloz dökülmesi ile ilgili konuya da değinen Eroğlu, konu hakkında orman teşkilatına talimat verildiğini, bunu yapanların cezalandırılacağını ve orman kanunu uygulanacağını söyledi. Bu gibi olayların önüne geçmek için ekipler oluşturulduğunu, gizli kameralar yerleştirildiğini ve yakından takibe alındığını belirten Eroğlu, yakalandığı taktirde kamyona el konulacağını, yapan kişi ormanı tahrip ettiği için mahkemelere sevk edileceğini, hiç kimsenin doğal alanlara zarar verme hakkının olmadığını, ihlal edenlerin cezalandırılacağını ve bu konuda yumuşak bir davranış olmayacağını söyledi.

Araca El konulacak

Deniz kenarı ve ormanlık alanlara moloz dökenlerin tespit edilmesi durumunda bir af olmayacağını en sert şekilde cevap verileceğini Orman Kanunu uygulanarak araçlarına el konulacağını belirten Eroğlu, el konulan malların idari mal olarak kayda geçeceğini ve bu konuda katı kurallar olacağını söyledi.

Su Sıkıntısı Yok

Bu yıl içerisinde kuraklık problemi yaşanmadığını söyleyen Eroğlu, barajların dolu olduğunu, susuzluk problemi yaşanmayacağını içme suyu sıkıntısının da olmadığını söyledi. Yağışların normal seyrinde devam ettiğini, büyük kuraklıklarda dahi çok büyük sorunlar yaşanmadığını belirten Eroğlu, 2007 ve 2014 yıllarında çok büyük kuraklıklar olmasına rağmen çok büyük susuzluk sorunu yaşanmadığını, başta çitçiler olmak üzere herkese gerekli miktarda su dağıtımı yapılacağını ve kimsenin mağdur edilmeyeceğini söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol