Ana Sayfa Ekonomi Maliye Bakanından Vergi İndirimi Açıklaması

Maliye Bakanından Vergi İndirimi Açıklaması

-

Bir televizyon programında soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi indirimi ile ilgili açıklamalarda bulundu: “Geçtiğimiz günlerde inşaat, mobilya ve beyaz eşyada geçici vergi indirimleri gerçekleştirdik ve bu çalışmalar ekonomide canlandırıcı bir etki oluşturdu. Ancak sağladığımız indirimlerin fiyatlara tam olarak yansımadığını duyduk. Nisan ayı sonunda mobilya ve beyaz eşya sektöründeki vergi indirimleri sona erecek. Şimdi yapılması gereken ekonomide talep yönü bu teşvikin devam etmesini gerektiriyor mu gerektirmiyor mu ona bakmak. Bu sektörlerde teşvike devam mı etmeliyiz yoksa yeni sektörlere mi imkan sağlamalıyız ona bakacağız. Vergiden vazgeçmemiz gerekirse yatırım ve üretim noktalarında destek kalemleri oluşturulmalı. Bu konularda talepler alıyoruz, değerlendireceğiz ve yeni imkanlar ortaya koymaya çalışacağız.”

2017 yılı daha iyi bir yıl olacak

2016 yılındaki ekonomik gelişmelere dair de değerlendirmelerde bulunan Ağbal, “2016 daha çok tüketimin başı çektiği bir yıl oldu. Tüketim harcamaları ekonomik büyümeyi sağladı. Genel olarak 2016 yılı için büyüme oranımız yüzde 2,9. İnşallah 2017 yılı 2016’ya göre çok daha iyi olacak.” dedi.

Referandum sonrası yasal düzenlemeler yapacağız

Ekonomik anlamda piyasayı ayakta tutmak için sürekli tedbirler ve destekler sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Ağbal, 16 Nisan Referandumu sonrasında ekonomik anlamda verimliliği de arttırmaya yönelik bir takım yasal düzenlemeler yapmayı planladıklarını da sözlerine ilave etti. Yeni hükümet sisteminin siyasal istikrarı arttıracağını da belirterek, piyasalarda evet beklentisi olduğunu ve bu sonucun enflasyondan, işsizliğe birçok sıkıntıyı çözeceğini düşündüklerini belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,617BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler