Ana Sayfa Ekonomi Dijital Kartı Tarih Oldu! Çipli Çözüm Teknoloji Şirketinden Geldi

Dijital Kartı Tarih Oldu! Çipli Çözüm Teknoloji Şirketinden Geldi

-

Teknoloji üreten İsveçli Epicenter şirketi, çalışanlarına çip yerleştirdi.

İsveçli şirket dünyada bir ilke imza attı. Çalışanlarına çip yerleştiren teknoloji şirketi, kimlik kartının tüm işlevini bu çiplere yükledi. Çalışanlar dijital kimlik kartıyla yaptıkları bütün işlemleri bu çip sayesinde gerçekleştirirken, ilk etapta 150 şirket personeline çiplerin yerleştirildiği öğrenildi.

İsveç’in Stockholm şehrinde faaliyet halinde olan Epicenter, teknoloji üreten ve geliştiren bir şirket olarak biliniyor. Alanında farklı işlere imza atan şirketin son çıkışı ise çipli denetim mekanizması oldu. Birçok şirketin dikkatini üzerine toplayan çipli uygulama, deri altına yerleştiriliyor.

Özellikle kamu kurumlarında ya da kurumsal şirketlerde kullanılmakta olan dijital kimlik kartının tüm işlevini minik bir çipe dahil eden teknoloji şirketi, çipin işlevlerini şöyle açıkladı. Deri altına yerleştirilen çip, ofis kapılarına kart okutmayı tarihe gömdü. Çip sayesinde kilitli olan ofis kapıları açılıyor. Çip mesaiye giriş çıkış saatlerini kontrol altına alıyor. Bunların yanında akıllı telefon gibi cihazlar kullanılabiliyor.  

Epicenter açıklamasında çiplerin insan sağlığını zararının olmadığını bildirdi. Yüksek güvenlik özelliğini taşıyan çiplerin zamandan tasarruf sağladığının altı çizildi. Çiplerin ele yerleştirildiğini ifade eden şirket, “Çip şırınga kullanılarak deri altına sorunsuz olarak yerleştiriliyor” dedi.

Teknoloji şirketi Epicenter’ın CEO’su tarafından yapılan açıklamada çipin 12 milimetre olduğu ifade edildi. “Deri altına yerleştirilen çip RFID kodu ile aktif hale geliyor” şeklinde konuşan CEO Patrick Mesterton, çalışanlarını bu konuda zorlamadıklarını; isteyen çalışana yerleştirildiğini belirtti. Şu anda şirkette 150 personel çip taktırdı. Çipli personel ise durumdan memnun olduklarını ifade etti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler