Ana Sayfa Ekonomi Devir Ucuz Konut Devri

Devir Ucuz Konut Devri

-

Konut piyasası hakkında açıklamalarda bulunan KONUTDER yetkileri, sektörde rotanın artık değişmekte olduğunu eskiye nazaran lüks ve büyük konutlara talebin azaldığını, yeni dönemde gündemde kentsel dönüşüm, imar yönetmeliği, yabancıya satışların artırılması, orta gelir grubuna yönelik konut üretimi, gayrimenkul sertifikası gibi konuların bulunduğunu belirtiyor. 2016 yılında gayrimenkul sektörü incelendiğinde sektörün Türkiye ekonomisinin çok üzerinde bir seyir gösterip yüzde 7,2 oranında büyüme gösterdiğini belirten yetkililer, sektörün büyüme hızının yavaşlamadığını, 2017 yılında da bu büyüme hızının devam etmesinin beklendiğini söyledi. Büyüme hızı oranları dikkate alındığında istihdama en fazla katkı sağlayan sektörlerin başında gayrimenkul sektörünün geldiğinin altını çizen yetkililer, 2017 yılında şimdiye kadar 154 bin ek istihdamın gayrimenkul sektörü sayesinde sağlandığını istihdam alanında diğer sektörlerden en yakın sektörün 49 bin ek istihdam ile perakende sektörü olduğunu söyledi.

Alt Gelir Grubuna Yönelik Çalışmalar

Son dönemde uygulamaya geçilen KDV istisnalı konut satışının çok büyük fırsat olduğunun altını çizen yetkililer, yasadan sonra yabancıya satılan konutun 4,5 milyar dolar seviyesinde olduğunu, KDV’nin kaldırılmasının ve vatandaşlık hakkının çıkarılmasının bu alandaki hareketlilikte çok büyük payının olduğunu, bundan sonraki süreçte pazarlama atağına geçileceğini yurt dışında bu alanda tanıtımların devam edeceğini belirtiyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler