Emekliye Çifte Zam mı Gelecek?

Emekliye Çifte Zam mı Gelecek?

Emekliler Temmuz ayı zammına kilitlendi. Zam oranının ne kadar olacağıysa ilk sinyalleri vermeye başladı.Emekliler Temmuz ayı zammına kilitlendi. Zam oranının ne kadar olacağıysa ilk sinyalleri vermeye başladı.

2017 yılının ikinci yarısında zamlı maaş alacak emekliler, Temmuz ayını sabırsızlıkla beklemeye başladı. Emekli maaş zammı şimdilik netlik kazanmasa da, zam oranının ne kadar olacağına yönelik tahminler açıklanmaya başlandı. Emekli maaş zammının miktarını belirleyen enflasyon oranları, yılın ilk çeyreğini geride bıraktı. 2017 yılının ikinci çeyreğindeki enflasyon oranlarının açıklanmasıyla emekli maaş zam oranı da netlik kazanacak.

Yaklaşık 11 buçuk milyon emekli 2017 yılının üçüncü çeyreğinde maaş zammı alacak. Yılın ilk çeyreğinde açıklanan enflasyon oranları zam oranı hakkında ipucu verse de, önümüzdeki üç aylık dönemde gerçekleşecek enflasyon oranları zammın ne kadar olacağını belirleyecek.  

2017 yılının ilk çeyreğindeki veriler değerlendirildiğinde memur emeklilerinin yüzde 4 ve artı olarak 1,34 oranında zam alacağı ifade ediliyor. SSK ile Bağkur emeklilerinin alacağı zam oranı ise yüzde 4,34 olarak kendini gösteriyor. Bu zam oranlarının netlik kazanması içinse Nisan, Mayıs ve Haziran enflasyon oranlarının açıklanması beklenecek.

2017’nin ilk ayında memur emeklilerine yüzde üç oranında zam almıştı. Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan dönemde enflasyon yüzde 4,34 seviyesinde gerçekleşmişti. Bu durum ise memur emeklilerinin Temmuz ayında enflasyon farkı alacağını gösterdi. Memur emeklilerini bu verilere göre alacağı enflasyon farkı zammı yüzde 1,34 seviyesinde oldu. Önümüzdeki üç aylık dönemde enflasyonun artması veya azalması, memur emeklilerinin, maaşlarına yansıtılacak. Söz konusu emekliler 2017 yılının ikinci yarısında imzalanan sözleşme dahilinde yüzde 4 oranında zam alacak. Enflasyon oranının yüksek olması halinde ise memur emeklilerine çifte zammın önü açılmış olacak. emekli maaş zammı memur emeklisi maaşı ssk emekli maaşı bağkur emekli maaşı emekli maaş zammı ne kadar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEPTETEB Anında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
CEPTETEB Anında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank Çağrı Merkezi Yeni Personel Alımı!
Akbank Çağrı Merkezi Yeni Personel Alımı!