EPDK Kararını Verdi! 15 Şirket Lisans

EPDK Kararını Verdi! 15 Şirket Lisans

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu enerji piyasasında faaliyet gösteren 16 şirketin lisansını iptal etti.Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun Resmi Gazete ilanına göre kurum sektörde faaliyet gösteren 16 şirketin lisansını iptal ederken, 15 şirkete ise lisans verdi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun ilanı bu günkü Resmi Gazetede yayımlandı. Enerji piyasasının elektrik – petrol – doğalgaz – sıvılaştırılmış gaz alanlarında faaliyet gösteren 16 şirket hakkında lisans iptali kararı veren, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu piyasada faaliyet gösterecek 15 şirketin lisanslarını onayladı.

EPDK’nın Resmi Gazeteye bu gün verdiği ilanda lisans verilen şirketlerin elektrik ve OSB dağıtım alanlarında faaliyet göstereceği kaydedildi. Enerji piyasasının ifade edilen alanlarında faaliyet göstermek için kuruma başvuru yapan işletmelerden 9 tanesinin elektrik piyasasında faaliyet göstermek için başvuru yaptığı bildirildi. Kuruma başvuru yapan iki şirket ise OSB alanı için başvuru yaptı. Başvuru yapan şirketlere dağıtım lisanslarını verdiğini açıklayan EPDK, OSB alanında faaliyet gösterecek bir şirketin üretim lisansının yürürlüğe girdiğini duyurdu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu söz konusu şirketlere dağıtım lisanslarını verirken piyasada faaliyet göstermekte olan on şirketinse lisansını sonlandırdığını kaydetti. Alınan son kararlar ardından EPDK elektrik piyasasında faaliyet gösterecek toplamda 12 dağıtım şirketine lisans vermiş oldu.

Resmi Gazetedeki ilana göre EPDK doğalgaz piyasasında faaliyet gösterecek bir şirketin satış lisansı aldığını belirtti. Bir doğalgaz satış şirketine lisans veren EPDK, bir şirketin lisansını ise sonlandırdı. İlanda petrol piyasasında faaliyet gösterecek bir şirkete daha lisans verdiğini bildiren Kurum, petrol piyasasının madeni yağ alanında faaliyet halinde olan beş şirketin lisansını ise iptal ettiğini duyurdu. Bunların yanında kurum bir LPG dağıtım şirketine de lisans verdiğini kaydetti. epdk enerji piyasası düzenleme kurumu resmi gazete dağıtım lisansı satış lisansı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?