Advert Advert Advert

Mega Projede İhale Sonuçlandı!

Mega Projede İhale Sonuçlandı!
Mega Projede İhale Sonuçlandı! Çiğdem Yeniay -

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi ihalesini kazanan firmanın Yüksel Proje Uluslararası Anonim Şirketi olduğu açıklandı.

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi ihalesini kazanan firmanın Yüksel Proje Uluslararası Anonim Şirketi olduğu açıklandı.

Mega proje olarak adlandırılan “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi” ihalesi sonuçlandı. İhaleyi gerçekleştiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü süreci neticelendirdi. İhalede en yüksek puanı Yüksel Proje Uluslararası Anonim Şirketinin aldığı kaydedildi.

İhale kapsamında en yüksek puanı aldığı açıklanan Yüksel Proje Uluslararası Anonim Şirketi, itiraz yapılmadığı taktirde 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesinin üreticisi olacak. 10 günü kapsayan itiraz süresi ise bu gün itibari ile başladı. Karara itiraz olamazsa yirmi gün içerisinde Yüksel Proje Uluslararası A.Ş., Ulaştırma Bakanlığının Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğüyle sözleşme için masaya oturacak.

“3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi” ihalesinde dört firma yer almıştı. Tecnimont Civil Construction SPA ihalede 87,96 puan almıştı. Şirket ihaleye yirmi milyon 500 bin TL’lik teklif sunmuştu. İhaleye katılan diğer bir üretici firma ise Italfer SPA-Sintagma Srl İş Ortaklığı olmuştu. Söz konusu ortaklık ihaleye 24 milyon 460 bin TL’lik teklif vermiş ve 91,27 puan almıştı. İhalede adı geçen Arcadis-Prota Mühendislik Proje Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.’nin teklifi ise 32 milyon 950 bin TL olarak kaydedilmişti. Söz konusu ortaklığı ihale puanıysa 92,09 puan olarak açıklanmıştı. Yüksel Proje Uluslararası A.Ş.’nin puanı ise yüz tam puan olarak kayda geçmişti. Şirketin ihaleye sunduğu teklif miktarı 28 milyon 835 bin TL olmuştu.

İhale projenin etüt, projelendirme ve mühendislik hizmetlerini kapsayacak. İhale sürecinde sona gelindikten sonra projenin mühendislik alanındaki çalışmaları bir yıl gibi kısa bir süre içerinde tamamlanacak. 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi dahilinde hem kara hem de demiryolu inşa edilecek. İstanbul kent trafiğini ciddi anlamda rahatlatması beklenen proje, şimdiden yüzyılın ulaşım projesi olarak değerlendiriliyor. 

3 katlı büyük istanbul tüneli projesi ihale istanbul mega proje ulaştırma bakanlığı yüksek proje uluslararası a.ş.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!