Trafik Yüküne 178 Bin Adet Araç Daha Eklendi!

Trafik Yüküne 178 Bin Adet Araç Daha Eklendi!

2017 yılının ilk iki ayında trafiğe 193 bin adetten fazla araç eklendi.2017 yılının ilk iki ayında trafiğe 193 bin adetten fazla araç eklendi.

Türkiye İstatistik Kurumu Şubat ayına dair Motorlu Kara Taşıtları verilerini açıkladı.

Motorlu Kara Taşıtları İstatistikleri Ocak ve Şubat aylarında trafiğe eklenen araç sayısını 193 bin 656 adet olarak açıkladı. Trafiğe yeni çıkan araçların yanında 15 bin 201 adet aracın trafik kaydı ise silindi. Şubat ayı verilerine göre Türkiye’deki trafikte dolaşan toplam araç sayısı 21 milyon 268 bin 879 adete yükselmiş oldu.

Söz konusu dönemde trafikteki araç artış sayısı 178 bin 455 adet olarak kaydedildi.  Şubat ayının son günü itibariyle trafiğe kayıtlı toplam araç sayısının, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,5 oranında artış yaşadığını belirleyen TÜİK, otomobillerin toplam araç sayısı içindeki payının yüzde 53,8 olduğunu açıkladı. 21 milyonun üzerindeki araç sayısının yüzde 16,4’lük bölümünü ise kamyonetler, yüzde 14,1 oranını ise motosikletler teşkil ediyor. Bunların yanı sıra araç sayısının yüzde 8,4’lük bölümünü traktörler oluşturuyor. Yüzde 3,9’luk pay ise kamyonları kapsıyor. Trafikteki araç sayısının yüzde 2,2’lik bölümü minibüslerden, yüzde biri ise otobüslerden oluşuyor.

Motorlu Kara Taşıtları verileri Şubat ayında trafiğe kayıt olan araç sayısının 65 bin olduğunu gösteriyor. Ocak ayına kıyasla kayıt olan araç sayısında yüzde elliye yakın bir düşüş olduğunu bildiren TÜİK, en fazla azalışın otomobillerde yaşandığını kaydetti. Trafiğe kayıt olan araç sayısı 2016 yılı ile karşılaştırıldığında ise düşüş olduğu gözlemlendi. Düşüş yüzde 4,6’lık oranda hayata geçti.

Ocak ve şubat aylarını kapsayan dönemde trafikten kaydı silinen araç sayısı ise 15 bin 201 adet olarak rapora dahil edildi. motorlu kara taşıtları istatistikleri tüik türkiye istatistik kurumu trafikteki araç sayısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?