İş Bankası Emekli Kredisi

0

İş Bankası’ndan Uygun Faizli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaçlarını karşılamak için kredi kullanmak isteyen emekliler Türkiye’nin en büyük özel bankaları arasında yer alan İş Bankası şubelerini ziyaret ederek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabiliyor. T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaş ödemelerini İş Bankası’na aktaranlar İş Bankası şubelerine ziyaret ederek emeklilere özel ihtiyaç kredisine başvurmaları halinde uygun vade ve düşük faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullanabiliyor.

Emekli maaş ödemelerini İş Bankası’na aktararak İş Bankası emekli kredisine başvuran SGK emeklileri 48 aya varan vade süresi ile ihtiyaç kredisi çekebiliyor. Ayrıca İş Bankası şubelerini ziyaret ederek İş Bankası ihtiyaç kredisine başvuran SGK emeklileri maaş ödemelerine göre aylık ödemeli veya 3 ayda bir ödemeli kredi de çekebiliyor.

Başvuru formu, nüfus cüdanı veya sürücü belgesi, emekli aylığının kaydedildiği hesap cüzdanı ve emekli tanıtım kartı ile İş Bankası şubelerinden İş Bankası ihtiyaç kredisine başvuranlar %1,50 faiz oranıyla kredi çekebiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu emeklileri İş Bankası şubelerinden 10.000 TL tutarındaki emekli kredisine 48 ay vade ve %1,50 faiz oranıyla başvurması halinde kredinin aylık taksit tutarı 312,89 TL olurken geri ödenecek toplam tutar 15.018,72 TL oluyor ve kredi kapsamında 52,50 TL kredi tahsis ücreti tahsil ediliyor. Ayrıca bankaların faiz ile birlikte tahsil ettiği kredi tahsis ücreti ve vergileri kapsayan yıllık efektif faiz oranı ise %24,2428 oluyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın