Ana SayfaEkonomiKülçe Altını Olan Kazandı!

Külçe Altını Olan Kazandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Son dönemlerde kurlardaki oynaklık ve altın fiyatlarının bir düşüş bir çıkış eğiliminde olması dolayısı ile ne yapacağına tam karar veremeyen yatırımcılara kesin sonuçlar (TÜİK) Türkiye İstatistik Kurumu’ndan   geldi. Finansal yatırım araçlarının nisan ayına ilişkin reel getiri oranlarını açıklayan TÜİK, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde nisan ayında en fazla reel getirinin külçe altından elde edildiğini açıkladı.

En Çok Külçe Altın Kazandırdı

Nisan ayında en yüksek reel getiri, Yİ – ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 1,91 oranı, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 1,35 oranı ile külçe altında meydana geldi. Konu hakkında açıklama yapan analistler nisan ayında külçe altın yatırımı olanların en kârlı grupta olduğunu, bu konuda yatırım yapanların şanlı olduklarını söyledi.

Dolar ve Avro Kaybettirdi

Külçe altının yatırımcısına kazanç sağlamasının aksine dolar ve avronun nisan ayında yatırım yapanların yüzünü güldürmediğini belirten analistler, TÜİK verilerine göre nisan ayında avronun yüzde 0,98 oranında doların ise yüzde 1,23 oranında yatırımcısına kayıp yaşattığını söyledi.

Yıllık En Çok Kazanç Da Külçede

Finansal yatırım araçlarının yıllık değerlendirilmeleri yapıldığında da külçe altının en çok kazandıran yatırım aracı olduğu bilgisi elde ediliyor. Yıllık değerlendirmede külçe altın Yİ – ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 13,23 oranında reel getiri sağlarken, TÜFE ile indirgendiğinde ise yıllık yüzde 17,79 oranında yatırımcıya reel getiri sağladı. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...