Ana SayfaGündemZaman Aşımı Sorunu Tamamlanıyor

Zaman Aşımı Sorunu Tamamlanıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonrasında en büyük problemlerden birisi olan zaman aşımı sorununun çözüme kavuşturulacağı açıklandı. 

Vergi mükellefleri için çeşitli sorunları beraberinde getiren zaman aşımı ve raporlama sürecinin ortadan kaldırılması için Maliye Bakanlığı harekete geçmeye hazırlanıyor. Bir süredir tereddütlü uygulamalar arasında yer aldığı tespit edilen zaman aşımı sürecinin mükellefler üzerinde bazı yüklere sebep olduğu tespit edilmişti. Bu durumun ardından sorunların çözülmesi için harekete geçildi. Yapılan değerlendirmelerin ardından müfettişler tarafından vergi raporlamaları sırasında bazı raporların geç yazılması mükelleflerin zaman aşımına uğramasından dolayı çeşitli zorluklar yaşandığı ortaya çıktı. 

Mükellefler tarafından zaman aşımı raporlarından dolayı ortaya çıkan mağduriyetler açısından Bakanlığa konu hakkında pek çok şikayet gelmeye başladı. Bakanlık tarafından konu hakkında bazı çalışmaların yapıldığı tespit edildi. Son olarak Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında sorunun çözümü için önemli adımların atıldığı belirlendi. Açıklamalarında ‘Vergi tarihlerinde yaşanan zaman aşımı sorunu konusunda bazı çalışmalar yapıyoruz. Bu konu hakkında bazı görevlendirmeler yaptı. En geç haziran ayının sonuna kadar sorunun çözülmesi için planlamalar yaptık’ ifadelerini kullandı. Vergi incelemeleri sırasında asıl amacın doğru tespit yapmak olduğu belirlendiği için çalışmaların titizlikle sağlanması için bazı planlamaların yapıldığı öğrenildi. 

Müfettişler tarafından yapılan raporlamaların zamanında yapılması için bir süreç belirlendi. Vergi dairelerinde yapılan çalışmalara göre en geç Ekim ayının sonuna kadar kayıtların vergi kayıtları içerisine girilmesi sağlanacak. Bu sayede sorumsuz davranışlar sonrasında mükelleflerin zaman aşımına uğrayarak sorun yaşamaları da bir anlamda engellenmiş olacak. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.