Advert Advert Advert

2017 Mayıs Konut Kredisi Faizleri

2017 Mayıs Konut Kredisi Faizleri
2017 Mayıs Konut Kredisi Faizleri Pınar Çürük -

Konut almak için kredi çekenlere faizler, bankalara göre değişiklik gösteriyor.

Konut almak için kredi çekenlere faizler, bankalara göre değişiklik gösteriyor.

Mülk sahibi olmak geçmiş zamanlara göre çok daha uygun koşullarda gerçekleştirilmiş olsa da, daha az zararla kurtulmak için geleceğe yatırım yapmış olanlar karlı çıkıyor. Konut alım işlemlerinde peşinatı olanlar, hem düşük faizli konut sahibi oluyor, hem de daha kısa süre içerisinde borç vadesini kapatıyor. Özellikle birikimi olanlar için konut sahibi olmak farklı ihtiyaç kredisi alanında konut kredisi adı altında gerçekleştiriliyor. Son yıllarda birçok insan ellerinde bulunan düşük miktarlı ücretleri, konut alımı için değerlendirerek belirli faiz oranları ile konut sahibi oluyor.

Yasal kredi tutarı, peşinata göre belirleniyor.

Yasal durumda, ekspertizlerin biçtiği değere göre, bankalar konutun %75 oranını kredi imkanı olarak sunuyor. Geri kalan %25'lik tutarı ise, nakit peşinat olarak kabul edilmekte. Peşinat tutarı ne kadar fazla olursa kredi faizleri o kadar azalıyor. 2017 yılı için belirlenen faiz tutarları her bankaya göre değişiklik göstermekte. Büyük kampanyaları yakalamak için bankaların sunduğu teklifleri tek tek değerlendirmek ve çok iyi araştırmak gerekmekte. Faiz oranları, %0.75 ile %1.35 arasında değişiklik gösteren tutarlar ile sahip olunmakta. Bankaların faiz yaptırımında en büyük rol oynayan kısım ise, kredi çekim için kaç ay vade beklentisi olduğudur.

3 Aydan 120 aya kadar taksit seçenekleri ile ev sahibi olabilmek için gerekli peşinatın da miktarını kişiler kendi bütçelerine göre ayarlaması gerekiyor. Vade sayısında artış gösteren taksit tutarları, yüksek faiz ödeme durumunu da kaçınılmaz hale getirmekte. Konut kredilerine kişiler sms ve internet bankacılığı üzerinden de başvurabiliyor. Konut kredisi taksitleri ise, en az 1000 TL tutarında taksitler ile sağlanmakta. Her bankanın kendine özel yasal oranlarda faiz yaptırımı olması nedeni ile konut kredisi çekecek kişilerin sıkı araştırma içerisinde girmesi gerekmekte. 

konut kredisi konut kredisi faiz oranları ihtiyaç kredisi ihtiyaç kredisi faiz oranları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!