Ana SayfaGündemAmerikan Merkez Bankası Yetkililerinden Önemli Faiz Açıklaması!

Amerikan Merkez Bankası Yetkililerinden Önemli Faiz Açıklaması!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Amerikan Merkez Bankası’nda söz hakkına sahip olan iki yetkili tarafından yapılan açıklamada enflasyonda yükselme belirtileri görülmeden faizlerin de artırılmaması gerektiğini söyledi.

Kısa adı FED olan Amerikan Merkez Bankası para politikaları konusunda açıklamalar yapan iki banka yetkilisi faiz artırımına gidilmesi için enflasyon oranlarının yükselmeye başladığının gözlemlenmesi gerektiğini söyledi.

FED’in Dallas Başkanı Robert Kaplan ve Minneapolis Başkanı Neel Kashakri, Amerika’da dün sabah enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra açıklama yaparak FED’in faiz artırımı ile ilgili sabırlı davranması gerektiği yönünde görüş bildirdiler.

Dallas FED Başkanı Robert Kaplan, ABD’nin Teksas eyaletinde katıldığı bir organizasyonda konuşarak Amerikan Merkez Bankası’nın belirlenen enflasyon rakamlarına ulaşma yolunda ilerlediği ilgili ellerinde bir delil olmadığını, bu sebeple de sabırlı olmak gerektiğini düşündüğünü belirtti. Kaplan, FED’in faiz artırımına gitmesi için enflasyon oranlarında yükselme görülmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Kısa adı FOMC olan ve FED’in para politikalarının belirleyicisi olan Federal Açık Piyasa Komitesi’nin aceleci açıklamaları ile bilinen üyesi Minneapolis Başkanı Neel Kashkari de FED yetkililerine eleştiride bulundu. Enflasyon verilerinin zayıf olduğunu, bu yüzden de FED’in faiz artırımı ile ilgili oylamada karşı oy kullanmasını doğru bulduğunu söyleyen Kashkari, diğer FED yetkililerini eleştirerek, onların farklı kararlar almasının enflasyonun hızlanması ile ilgili endişelerinden dolayı olduğunu, ancak kendisinin bunu bir “hayalet hikayesi” olarak değerlendirdiğini söyleyerek bunun hikaye olduğunu düşünmesinin sebebini enflasyonun yükselmesi ile ilgili piyasalarda herhangi bir işaret görülmemesi olarak açıkladı.

ABD Çalışma Bakanlığı tarafından açıklanan enflasyon raporuna göre ABD’de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) haziran ayına göre temmuz ayında yüzde 0.1 oranında arttı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.