Ana SayfaEkonomiİstanbul Moda Haftası Başlıyor!

İstanbul Moda Haftası Başlıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İstanbul Moda Haftası ile ilgili bilgiler vererek, İstanbul’da bulunan AVM’lerde yapılan satışın yüzde 30’dan fazlasının yabancılara yapıldığını söyledi.

Kısa adı İHKİB olan İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İstanbul’da AVM’lerdeki satışlarla ilgili bir açıklama yaparak satışların yüzde 30’dan fazla bir kısmının yabancılara yapıldığını söyledi.

Türkiye Organizatör Ülke Olacak

İHKİB Başkanı, Türkiye’de gerçekleşen yıllık hazır giyim ihracatının 17 milyar dolar civarında olduğunu, 2023 yılına gelindiğinde de bu miktarın değişmeyeceğini, fakat rakamda artış olacağını tahmin ettiklerini, 2023 yılı için 60 milyar dolarlık bir projeksiyonlarının olduğunu, bu rakamın 30 milyar dolarlık kısmının Türkiye’de üretileceğini, geriye kalan 30 milyar dolarlık kısmı için de organizatör ülke olmayı planladıklarını söyledi.

Satışların Yüzde 30’u Turistlere

İstanbul’daki AVM’lerde yapılan satışlara da değinen Hikmet Tanrıverdi, satışlarının yüzde 30’unun turistlere yapıldığını, yabancılara yapılan bu satışın daha da fazlalaşmasının hedeflendiğini de söyledi.

İstanbul Moda Haftası Başlıyor

Hikmet Tanrıverdi, 12 Eylül – 15 Eylül tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde Mercedes – Benz Fashion Week İstanbul etkinliğinin düzenleneceğini, kısa adı MBFWI olan bu etkinliğe dünyanın çeşitli ülkelerinden pek çok gazeteci ve 200 kişiden oluşan bir alıcı grubunun geleceğini, ayrıca bu kapsamda yurtdışında da küçük bir organizasyon düzenleyeceklerini, yaptıkları çalışmalar sayesinde İstanbul Moda Haftası’nın dünyanın tanıdığı 10 moda haftası içinde olduğunu, dünya genelinde 130 ülkede bu tarz etkinlikler düzenlendiğini ve bu sıralamaya girmenin oldukça zor olduğunu, moda haftalarının şehirlerdeki ekonomiye katkı sağladığını,  bu organizasyona Mercedes gibi büyük bir firmanın sponsorluk ediyor olmasının da ayrıca avantaj olduğunu da sözlerine ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.