Ana SayfaEkonomiBaşbakan Yıldırım İngiltere'de CEO'larla Buluşacak!

Başbakan Yıldırım İngiltere’de CEO’larla Buluşacak!

-

Başbakan Binali Yıldırım bugün İngiltere’ye giderek aralarında BP, Shell, Vodafone, HSBC ve Rolls Royce’un da bulunduğu dev şirketlerin CEO’ları ile toplantı yapacak.

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere’de gerçekleştireceği ziyaretler için bugün yola çıktı. Aralarında; BP, Shell, Vodafone, HSBC, Rolls Royce, Glaxo Smith, Llyods gibi global düzeyde ünlü olan şirketlerin CEO’larının da bulunduğu bir iş dünyası ile bir araya geleceği bilinen Başbakan Yıldırım’ın, şirketere Türkiye’de yatırım yapmaları yönünde çağrıda bulunacağı biliniyor.

İngiltere Başbakanı Theresa May ile başbaşa ve heyetler arası bir görüşme gerçekleştirecek olan Binali Yıldırım, savunma sanayisi alanındaki projelerin gündemde olacağı biliniyor.

Türkiye Bölgedeki En İstikrarlı Ülke!

15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain darbe girişimi sonrasında oldukça yakın diplomatik temaslar sürdüren iki ülke arasında üst düzey olarak gerçekleştirilen 2017 yılının üçüncü temasında, Başbakan Binali Yıldırım’ın İngiltere merkezli şirketleri Türkiye’ye yatırım yapmak için davet edeceği, Türkiye’nin bölgedeki en istikrarlı ülke olduğunu aktaracağı, güvenli bir liman olarak tanıtacağı biliniyor.

İlk etapta İngiltere Başbakanı May ile görüşecek olan Başbakan Yıldırım, devamında ise İngiltere Başbakanı Türkiye Ticaret Temsilcisi Lord Janvrin tarafından verilecek öğle yemeğine katılarak, şirketlerin üst düzey yöneticileri ile bir araya gelecek. İki ülke arasında gerçekleştirilen ticaret hacmi için 20 milyar Dolar’lık bir hedef konulduğu, lakin bu hedefin 16 milyar Dolar’da kaldığı bilinirken, iki lider arasında yapılacak görüşmede ülkeler arasında gerçekleştirilen ticaret hacminin artırılmasına yönelik başlıklar görüşülecek.

Dünyaca ünlü şirketlerin yöneticileri ile bir araya gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin bölgede sahip olduğu konum gereği, yöneticilerin Türkiye’ye yatırım yapması adına davette bulunacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,367BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler