Ana SayfaDiğer İş İlanlarıHazine Müsteşarlığı Personel Alımlar Yapıyor! Son Başvuru: 5 Ocak 2018'de!

Hazine Müsteşarlığı Personel Alımlar Yapıyor! Son Başvuru: 5 Ocak 2018’de!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakanlığa bağlı Hazine Müsteşarlığı ilgili kadrolarında istihdam etmek için kamu personel alımları yapacak.

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden kamu personel alımları yapacağını duyuran Hazine Müsteşarlığı ile ilgili detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Hazine Müsteşarlığı Uzman Yardımcılığı kadrolarına personel alımları gerçekleştirecektir. Alım yapılacak alanlar Hukuk, Endüstri Mühendisliği, Maliye, Matematik, İktisat, İstatistik, İnşaat Mühendisliği olup,  adaylar sınava tabi tutulacaklardır. Adayları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımaları istenip, sınavın yapılacağı yılın Ocak döneminin ilk gününden itibaren 35 yaşın altında olması istenmektedir.

Adayların kamu haklarından yoksun olmaması istenip, en az 4 yıllık üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir. Bu bölümler; iktisat, işletme, mühendislik fakülteleri, hukuk ve siyasi bilimler olup, diğer fakültelerin matematik ve istatistik bölümlerinden mezun olan adayların da sınava katılım hakları bulunmaktadır.

Söz konusu kamu personel alımı kapsamında adayların 21, 27 ve 28 Mayıs 2017 tarihinden yapılan KPSS’nin ilgili puan türünden en az 75 puan almış olmaları istenmektedir. Bir diğer kriter ise YDS’dir. Adayların YDS’den en az C seviyesinde puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuruda İstenen Belgeler

Adayların Hazine Müsteşarlığı iş ilanı başvurusunda Müsteşarlığın internet sitesinde yer alan ya da Personel Dairesi Başkanlığı’ndan temin eden İş Talep Formu’nu eksiksiz olarak doldurmaları ve imzalamaları, yüksek öğrenimden mezun olduklarını gösteren belgeyi ya da diplomayı, KPSS puanlarını gösteren belgenin fotokopisini, benzer şekilde YDS belgelerinin fotokopilerini getirmeleri gerekmektedir.

5 Ocak Son Gün!

Başvuruların 5 Ocak 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Başvuru için 2 farklı yöntem vardır. Bunlardan biri Hazine Müsteşarlığının resmi internet sitesinden online olarak yapmak. Bir diğeri ise Müsteşarlığın Ankara’da bulunan adresini ziyaret ederek şahsen yapmak.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,242TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...

Vakıf Katılım Arge Mühendisi Alımı Yapacak!

Vakıf Katılım Bankası tarafından yayımlanan banka iş ilanlarına göre İstanbul'da görevlendirilmek üzere Araştırma Geliştirme...

Bakan Bilgin’den EYT için Yeni Açıklama: Tüm Haklarını Toplu Alabilecekler!

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katılmış olduğu bir canlı yayın programında Emeklilikte...