Eksiklikler Açığa Kavuştu! Taşerondan Kadroya Geçişte Tüm Taşlar Yerine Oturuyor!

Google Haberlere Abone Ol:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bugün gerçekleştirdiği açıklamada taşeron işçilerin kıdem tazminatı hakkının saklı olduğunu ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bugün katıldığı bir TV programında taşeron işçilerin merakla beklediği kıdem tazminatı konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Sarıeroğlu, yaptığı açıklamalarda kadroya geçiş yapan taşeron işçiler için kıdem tazminatının ve yıllık ücretli izin hakkının kazanılmış bir hak olduğunu ve saklı kalacağını ifade etti.

Taşeron Başvuruları Başladı!

Taşeron işçilerin kadroya alınması konusunun çok uzun zamandır tüm Türkiye tarafından beklendiğini ifade eden Bakan Sarıeroğlu, çalışmanın tamamlandığını, 24 Aralık 2017 tarihinde çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile geçiş sürecinin başladığını, taşeron işçilerin başvurularının da 2 Ocak 2018 tarihinde alınmaya başladığını ifade etti.

Süre Sınırlaması Olmadan Taşeronların Kadroya Aımı Yapılacak!

Süre sınırlaması olmadan, personel alımına dayalı olan hizmet alımı ihalelerinin tamamının kapsam dahiline alındığını ifade eden Bakan Sarıeroğlu, 450 bin işçiyi, işçi kadrosuna alınacağını, ikinci aşamada da aynı rakamın belediyeler, il özel idareler tarafından belediye şirketlerinde çalışan taşeron işçiler için gerçekleşeceğini belirtti. Toplamda 1 milyon 20 bin kişinin kadroya kavuşacağını ifade eden Bakan Sarıeroğlu, aynı zamanda 4C statüsünün de kaldırılacağını, aksaklık olmaması adına bakanlığa bağlı birimlerin çalışma içinde olduğunu kaydetti.

Taşeron işçilerin lehine olan bir yaklaşım ile süreci gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Sarıeroğlu, bakanlığın resmi internet sitesi üzerinde gerekli tüm belgelerin yayınlandığını, herhangi bir kefil istenmediğini, kıdem tazminatlarının yanmadığını, son çalıştıkları işyerlerinde bulunan kıdemlerin aktarılacağını belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.