Enflasyon Açıklandı, Zamlar Ortaya Çıktı! Kim, Ne Kadar Maaş Alacak?

Google Haberlere Abone Ol:

Enflasyon oranları açıklandı! Açıklanan enflasyon oranları memurların, sözleşmeli çalışanların ve memur emeklilerin Ocak ayı itibariyle alacakları maaş zamlarını da belirlemiş oldu.

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2017 yılının ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon sebebiyle, memurların, sözleşmeli çalışanların ve memur emeklilerin maaşlarına ilave zam yapılacağı belirtildi. Enflasyon kaynaklı olarak yapılacak ilave zam yüzde 1,69 oranında olacak. Kamu çalışanlarının Ocak ayı itibariyle maaşlarına alacakları zam, aylık olarak yüzde 5,69 oranında toplam zam almış olacak. Yapılacak olan bu zam ile birlikte memurların aldıkları en düşük maaş 2 bin 893 Türk Lirası’na tekabül edecek.

Bakanlık tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, kamu çalışanların maaşlarına yapılacak olan zamlar ile alakalı şartlar, “Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali Ve Sosyal Haklara İlişkin 2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşmesi” ile belirlendiği ifade edilirken, ocak ayından itibaren geçerli olacak olan maaş artışının yüzde 4 olarak önceden belirlendiği, 2017 yılının ikinci yarısında gerçekleşen enflasyonun ise yüzde 5,69 olarak gerçekleştiği, bu bağlamda yüzde 4’lük zamma ilave olarak yüzde 1,69 oranında enflasyon farkı zammının uygulanacağı ifade edildi.

2018 Ocak – Temmuz Aralığında Alınacak En Düşük Maaşlar!

Yapılacak olan zam ile birlikte en düşük memur maaşı 2 bin 893 Türk Lirası’na yükselirken, en düşük memur emeklisinin maaşı da bin 978 Türk Lirası’na ulaşacak. En düşük SSK emeklisi aylığı bin 485 Türk Lirası’ndan bin 570 Türk Lirası’na, en düşük esnaf Bağ-Kur emeklisi aylığı ise bin 330 Türk Lirası’ndan, bin 405 Türk Lirası’na yükselecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.