Ana SayfaEtiketlerKıdem tazminatı

kıdem tazminatı

Yargıtay’dan Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren Flaş Karar!

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi milli bayramlar ve genel tatil çalışmalarında izin kullanılmayacağına ve ücrete tabi olması gerektiğine karar verdi.

Anlaşmalı Olarak İşten Ayrılan İşçiye Vergi İadesi!

Çalıştığı iş yerinden, işvereniyle anlaşarak iş sözleşmesini bitiren çalışana ödenen kıdem tazminatının vergi kesintisine dâhil olup olmayacağı konusunda bir belirsizlik söz konusuydu.

Eksiklikler Açığa Kavuştu! Taşerondan Kadroya Geçişte Tüm Taşlar Yerine Oturuyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bugün gerçekleştirdiği açıklamada taşeron işçilerin kıdem tazminatı hakkının saklı olduğunu ifade etti.

10 Yıl Çalışan Çifte Tazminatı Kapıyor!

15 yıllık sigorta süresi ile 10 yıllık çalışma süresini tamamlayan herkes, işyerinden istifa ederek tazminat alabiliyor. Ancak yeni işyerinden de söz konusu tazminatı alabilmek mümkün.

Çalışan Emeklilere Güzel Haber!

Çalışan emekliler için hükümet tarafından bir süredir yeni çalışmaların yapıldığı açıklanmıştı. Bunun ardından çalışmaya çalışmaya devam eden emeklilerin tazminat hakları korunmuş olacak.

Memurlar Daha Çok Kazanacaklar

Hükümet tarafından yapılan yeni düzenlemeler sonrasında yeni sisteme geçilmesine karar verildi. Bu sayede memur daha fazla kazanacak.

Hükümet Memurlar İçin Harekete Geçiyor

Gelecek hafta yapılacak toplantı sonrasında hükümet memur anneler için yarım gün çalışma hakkını gündeme getirmeyi planlıyor.

Kıdem Tazminatı Sadece Maaşla Sınırlı Olmayacak!

İşten ayrılanları yakından ilgilendiren kıdem tazminatının sadece maaşla sınırlı olmadığı, yol, yemek ikramiye, yemek çeki gibi ödemelerinde dahil olduğu açıklandı.

Kıdem Tazminatında Son Durum Ne Oldu?

Kıdem tazminatı hakkında uygulanacak reformun bu yıl içerisinde tamamlanması beklenirken özellikle taşeron işçiler için hayati önem taşıyan sürecin nasıl ilerlediği ve hangi çalışmaların yapılacağı merak konusu haline geldi.

Yargıtay’dan Kıdem Tazminatı İle İlgili Önemli Karar

Ailevi olayların işten ayrılmada kıdem tazminatı gerektireceğine işaret eden emsal karar Adıyaman’daki olayın ardından ortaya çıktı. İşte Yargıtay’ın işten ayrılma ile ilgili önemli kararı…

Çözülemeyen Kıdem Tazminatında Sona Gelindi!

Yıllardır adeta yılan hikayesine dönen kıdem tazminatı bir türlü çözülemedi. Bakanlar değişiyor, bu kez tamam deniyor ama maalesef sonuç hep aynı. Belki yine aynı şey hissedilecek ancak hükümetten yapılan açıklama bu yönde; “bu kez tamam!”.

Kıdem Tazminatına Yeni Düzenleme

Kıdem Tazminatı'nda yeni yasa uygulaması 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren uygulanacak. Yeni yasa ile her çalışanın bireysel kıdem hesabı olacak.