Ana Sayfa Gündem Elde Edilen Kar Dağıtılıyor! Trabzon Limanı Halka Arz Edilecek!

Elde Edilen Kar Dağıtılıyor! Trabzon Limanı Halka Arz Edilecek!

-

Deniz Yatırım, bu ay içerisinde Trabzon Limanı’nın talep toplama yöntemi ile halka arzını gerçekleştirecek.

Trabzon Limanı’nın sahipliği, 2033 yılının sonuna kadar Albayrak Grubu’nda yer alıyor. Albayrak Grubu tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında halka arz aşaması hakkında bilgiler veren Albayrak Grubu CEO’su Ömer Bolat, 2017 yılının beklenilen bir performansı getirdiğini, 2018 yılından da oldukça umutlu olduklarını ifade etti.

Konuşmasında 2012 yılında gerçekleştirilen Tümosan’ın yüzde 25’lik kısmının halka arzının oldukça faydasını gördüklerini dile getiren Bolat, yaşanan bu olumlu gelişme sonrasında tüm şirketlerin halka arzı için ortak arar alındığını, bu doğrultuda çalışmalara devam ettiklerini ifade etti. Yapılan çalışmaların bir ürünü olarak Trabzon Liman İşletmeciliği’nin halka arzını gerçekleştirebilmek için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) ve Borsa İstanbul’a izinler için başvuruların gerçekleştirildiğini ifade eden Bolat, beklentilerinin Trabzon Limanı hisselerinin yüzde 30’luk kısmının halka arzını gerçekleştirmek olduğunu aktardı.

2003 yılında 30 yıllığına Albayrak Holding tarafından işletmeciliği üstlenilen Trabzon Limanı’nın geçen 14 yıllık süreçte yeni, modern ve işlek bir liman haline geldiğini, Türkiye ekonomisine de önemli katkılar sunduğunu ifade etti. Geçen süreç içerisinde limanın 2,5 kat kapasite artışı yaşadığını ifade eden Bolat, 2018 yılının ilk halka arzının Trabzon Limanı olmasını istediklerini, bahsi geçen limanın çok iyi çalışan ve kâr eden bir kuruluş olduğunu ifade etti.

Elde Edilen Kâr Dağıtılıyor!

Trabzon Limanı tarafından 2011 yılından beri elde edilen kârın tamamının ortaklara temettü olarak dağıtıldığını dile getiren Bolat, önümüzdeki 5 yıllık süreçte de elde edilen kârın en az yüzde 70’lik kısmının nakit olarak dağıtılmasını öngördüklerini, bu uygulamanın yatırımcılar tarafından da ilgi ile karşılaşılacağını umduklarını aktardı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,390BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,420TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler