Elde Edilen Kar Dağıtılıyor! Trabzon Limanı Halka Arz Edilecek!

Google Haberlere Abone Ol:

Deniz Yatırım, bu ay içerisinde Trabzon Limanı’nın talep toplama yöntemi ile halka arzını gerçekleştirecek.

Trabzon Limanı’nın sahipliği, 2033 yılının sonuna kadar Albayrak Grubu’nda yer alıyor. Albayrak Grubu tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında halka arz aşaması hakkında bilgiler veren Albayrak Grubu CEO’su Ömer Bolat, 2017 yılının beklenilen bir performansı getirdiğini, 2018 yılından da oldukça umutlu olduklarını ifade etti.

Konuşmasında 2012 yılında gerçekleştirilen Tümosan’ın yüzde 25’lik kısmının halka arzının oldukça faydasını gördüklerini dile getiren Bolat, yaşanan bu olumlu gelişme sonrasında tüm şirketlerin halka arzı için ortak arar alındığını, bu doğrultuda çalışmalara devam ettiklerini ifade etti. Yapılan çalışmaların bir ürünü olarak Trabzon Liman İşletmeciliği’nin halka arzını gerçekleştirebilmek için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) ve Borsa İstanbul’a izinler için başvuruların gerçekleştirildiğini ifade eden Bolat, beklentilerinin Trabzon Limanı hisselerinin yüzde 30’luk kısmının halka arzını gerçekleştirmek olduğunu aktardı.

2003 yılında 30 yıllığına Albayrak Holding tarafından işletmeciliği üstlenilen Trabzon Limanı’nın geçen 14 yıllık süreçte yeni, modern ve işlek bir liman haline geldiğini, Türkiye ekonomisine de önemli katkılar sunduğunu ifade etti. Geçen süreç içerisinde limanın 2,5 kat kapasite artışı yaşadığını ifade eden Bolat, 2018 yılının ilk halka arzının Trabzon Limanı olmasını istediklerini, bahsi geçen limanın çok iyi çalışan ve kâr eden bir kuruluş olduğunu ifade etti.

Elde Edilen Kâr Dağıtılıyor!

Trabzon Limanı tarafından 2011 yılından beri elde edilen kârın tamamının ortaklara temettü olarak dağıtıldığını dile getiren Bolat, önümüzdeki 5 yıllık süreçte de elde edilen kârın en az yüzde 70’lik kısmının nakit olarak dağıtılmasını öngördüklerini, bu uygulamanın yatırımcılar tarafından da ilgi ile karşılaşılacağını umduklarını aktardı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.