Halkbank’tan 15 Yıla Kadar Uzanan Ödeme Planı ile Konut Kredisi!

Halkbank, müşterilerine özel uzun vadeli ödeme planları ve düşük faiz oranları ile konut kredisi kampanyası düzenledi.

Canım Evim Konut Kredisi Kampanyası düzenleyen ve sunan Halkbank, 180 ay yani 15 yıla kadar uzanan geri ödeme planları düzenlemektedir. Düzenlenen ödeme planları kişilerin aylık gelirleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

Halkbank canım evim konut kredisinde uygulanan faiz oranları  düzenlenen ödeme planı sürelerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 120 aya kadar olan vadeler için yüzde 1,27 oranında, 120 ay ile 180 ay arasındaki vadelerde ise yüzde 1,33 oranında faiz uygulanmaktadır.  Faiz oranları piyasadaki faiz hareketlenmelerinden etkilenmeyip, bankanın kişi özelinde değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ödeme planlarında her ay eşit tutarlı ödemelere ek olarak aynı zamanda maaşlarını 3 ayda bir alanlara özel 3 ayda bir ödemeli ödeme planı da düzenlenmektedir.

Konut kredisi başvurusu sadece Halkbank şubelerinden olup, başvurunun onaylanması halinde 650 TL ekspertiz ücreti ile 155,76 TL ipotek tesis ücreti tahsil edilmektedir. Krediye konu olan evin üzerine teminat için ipotek konulmaktadır. Ayrıca satın alınacak olan evin ekspertiz raporundaki değerine göre kredi verilmektedir. Hayat sigortası, konut sigortası ve DASK’ın yapılması da zorunludur.

Halkbank’tan 100.000 TL Canım Evim Konut Kredisi Kampanyası

Söz konusu kampanya dahilinde 100 bin TL konut finansman alan kişiler için 180 ay vadeli ödeme planı düzenlendiğinde aylık kredi ödemesi bin 466 TL, yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 17,50324’e tekabül etmektedir. Aynı kredi tutarı için 120 ay vadeli ödeme planı düzenlendiğinde aylık kredi ödemesi bin 628 TL, yıllık toplam maliyet oranı yüzde 16,7527’ye tekabül etmektedir. Alınan tahsis ücreti 500 TL olup, diğer masrafların toplamı ortalama 806 TL olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.