Ziraat Katılım Bankası’ndan Türkiye için Bir İlk!

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’nin kamu sermayeli ilk katılım bankası olan Ziraat Katılım Bankası ile birlikte Fikssan Fikstür Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin birlikte faaliyete geçirdikleri FZK Mühendislik ve Sınai Yatırımlar A.Ş.’nin Ankara’da tanıtım töreni yapıldı.

Tanıtım töreninde açıklamalarda bulunan FZK Genel Müdürü Eyüp Anlaş, FZK’nın Türkiye’nin menfaatlerine katkı sağlamak için kurulduğunu, amaçlarının yerli sanayi ve milli ürünlerin yelpazelerinin geliştirilmesi olduğunu, bu kapsamda da fikir yürüten kişilerin farkına varılmasının sağlanması ve üretimi seven insanların yetiştirilmesinin amaç edinildiğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir ise, “FZK”nın “Ortak Yatırımlar Modeli”nin uygulanması ile tesis edilen bir ortaklığın ürünü olarak sektör ve Türkiye için bir ilkin gerçekleştiğini, Ziraat Katılım Bankası’nın kurulduğu günden bugüne kadar katılım bankacılığı sektöründe derinlik kazandırma vizyonu ile hareket ettiğini söyledi, banka ile Fikssan Fikstür Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında yüzde elli yüzde elli hisse ortaklığı olarak kurulduğunu, şirketin FZK’nın ana faaliyet konusunun savunma sanayi, otomotiv, demiryolu sektörlerinin ihtiyacı olan kalıp, nihai ürünler ve fikstürün Türkiye sınırları içinde üretiminin olacağını söyledi. Ülkemizde öncesinde katılım bankaları arasında kar ve zarar işbirliklerinin yapıldığını söyleyen Özdemir, Ziraat Katılım Bankası ile Fikssan’ın bir araya gelerek meydana getirdikleri FZK Mühendislik ve Sinai Yatımlar A.Ş. sanayi alanında sermaye ortaklığı kapsamında öncesinde bir örnek olmadığını söyledi.

Türkiye’nin altyapısının, istihdam kapasitesinin ve üretiminin daha da geliştirilmesinin hedefleyen proje ile yatırım finansmanı çalışmalarında olmaya devam edeceklerini söyleyen Ziraat Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın ise, Türkiye’nin bilançosuna, milli projelerinin üretilmesine ve dışa olan bağımlılığının minimum seviyeye düşürülmesine destek vereceklerini düşündükleri her alanda bulunacaklarını söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…