ÖSYM Şifremi Unuttum? Ne Yapmalıyım? Tüm Detaylar…

ÖSYM AİS, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) uygulama alanına giren tüm sınavların başvuru işlemlerinin takiplerinin yapılması için hazırlanan sayfaya denir. ÖSYM AİS sistemine giriş için kişilerin AİS şifrelerinin ve T.C. kimlik numaralarını kullanmaları yeterli olmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu şifre unutulabilinir. Bu durumda da herkes ÖSYM Şifremi Unuttum , ne yapmalıyım? Şifrem çalınırsa ne olur gibi korku için bürünür. Şimdi tüm detayları bahsedelim…

ÖSYM Şifremi Unuttum , Ne Yapmalıyım?

ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar için sisteme tanımlı olmak gerekir. Bu kapsamda da şifre gerekmektedir. Bu şifre ile de ÖSYM Giriş işlemleri yapılır. Ücretsiz olarak verilen şifre ile sisteme bir kez giriş yapıldıktan sonra değiştirilebilinir. Bizim tavsiyemiz bu şifreyi değiştirmeniz yanadır. Sizin için daha akılda kalıcı ancak yine de bulunması zor olan bir şifre denenmelidir. ÖSYM Şifremi unuttum diyen biri böylelikle rahat bir şekilde şifresini değiştirebilir.

ÖSYM Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

ÖSYM Şifresinin unutulması halinde ilk olarak kurumun şifremi unuttum sayfasına giriş yapılması gerekmektedir. Bunun takibinde 3 aşamadan oluşan kişisel bilgi kontrol paneli karşınıza çıkacaktır. Panelin sizden istediği tüm bilgileri eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. Aksi durumda şifre değiştirmek mümkün değildir. Bilgiler tamamlandıktan sonra ise kolay bir şekilde ÖSYM şifre değiştirme işlemi tamamlanacaktır.

ÖSYM Şifresi Değiştirme için bir diğer yöntem ise iletişim merkezinin aranmasıdır. 444 67 96 numaralı ÖSYM iletişin numarası aranıp, şifrenin unutulduğu belirtilip, yenileme için talepte bulunabilirsiniz.

Ancak bazı kişiler bunların hiçbiri ile uğraşmak istemeyebilir. Bu durumda da nüfus cüzdanını yanınıza alarak kurumun merkezi ziyaret edilmelidir. Ancak bunun için 5 Türk Lirası işlem ücreti temin edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.