Ana SayfaKredilerGüncel Enpara Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları!

Güncel Enpara Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Enpara hesap açma işlemleri için saatlerce zaman harcama, çok sayıda işlem yapma ya da sayfalarda evrak imzalanmasına gerek yoktur. Bankanın internet sitesi üzerinden başvuru forma doldurarak Enpara müşterisi olma imkanı bulunup, yine internet sitesi üzerinden hızlı ve anında kredi başvurusu yapmak mümkündür. Enpara kredi hesaplama işlemleri de diğer bankalara göre farklı kriterler ve avantajlar sunmaktadır.

Banka Kredi Hesaplama Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Anında ihtiyaç kredisi imkanı sağlayan Enpara.com, diğer bankalardan farklı olarak herhangi bir ücret talep etmez, masraf almaz, komisyon kesmez. Enpara ihtiyaç kredisi kullanılması halinde talep edilen vade süresince aylık eşit taksitlerle ödemeler yapılır.

Enpara kredi hesaplama yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan biri sigortadır. İhtiyaç kredisi Enpara kullanımında sigorta yapılması zorunludur. Bu kişilerin kredi ödemelerinde ölmeleri ya da kaza sonucunda sürekli engellik olma durumları içindir. Kişiler sigortalarını isterlerse Enpara aracılığı ile isterlerse de kendi istedikleri sigorta şirketi ile yaptırabilirler. Bu durumda da kredi hesaplama Enpara için farklılık göstermektedir.

Enpara faiz oranları aylık uygulanır. Bunun yanı sıra yıllık maliyet oranları da kişilere bildirilir.

En fazla 50 bin TL’ye kadar ve yine en fazla 48 ay vadeye kadar kredi imkanı sağlanır. Başvurular internet ortamından yapılabilinir. Yine ödemeler de internet üzerinden yapılabilir. Farklı farklı türlerde kredi ödeme alternatifleri sunulmaz. Sadece aylık eşit taksitli ödeme planı tercihiniz bulunur.

Enpara Kredi Başvurusu ve İstenilen Belgeler

Enpara müşterisi olanların kredi başvurusu yapmaları durumunda belge istenmez. Kefil ve teminatta talep edilmez. Ancak Enpara müşteri olmayanlardan nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi fotokopisi talep edilir.

Siz kefil göstermeyi talep etseniz de kabul edilmez. Kefilsiz, sadece kredi notuyla kredi verilir. Taksit ödemeleriniz başvuru onayından 45 gün içinde başlar. Ödemeleri aksatmanız halinde ise kara liste süreci başlar.

Enpara Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Enpara kredi hesaplama süreci başvuru onayından 10 içinde başlar. Eğer kredi başvurunuz onaylanırsa 10 gün içinde kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde  kredinin iptali gerçekleşir ve tekrardan başvuru yapmanız gerekir.

Enpara kredi faiz oranları yüzde 1,59 olarak belirlenmiştir. En uzun vade süresi ise 48 aydır. Kredi notunuz düşükse daha yüksek faiz oranlarıyla karşılaşabilirsiniz.

48 ay vadeli alınan 5 bin TL kredi için aylık taksit 159,97 TL olur. Bu durumda maaşınızın ise en az 500 TL olması gerekir. 36 ay vadeli alınan 10 bin TL kredi için ise aylık taksit 386,56 TL olur. Bu durumda ise maaşınızın en az 1.000 TL olması gerekir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.